Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Nejoblíbenější alejí roku na Vysočině je alej Lipky v Telči

/
/
/
303 ZobrazeníSpolek Arnika vyhlašuje anketu Alej roku už dvanáctým rokem. Do letošního ročníku ankety Alej roku nominovali lidé 93 alejí a stromořadí ze všech 14 krajů v České republice. Na Vysočině lidé přihlásili pět alejí. Titul Alej roku 2022 kraje Vysočina vyhrává památná alej Lipky v Telči z 18. století měřící skoro 1400 metrů. Celkově se umístila na pátém místě.

„Památné stromořadí pocházející z 18.století a tvoří ho téměř 400 stromů. Alej je dlouhá 1400m a přestože se nachází na okraji města, rozhodně nestojí stranou. Naopak. Je vyhledávaným cílem nedělních procházek a vstupní branou pro aktivní trávení volného času,“ píše Věra Mikešová, autorka nominace.

Celorepublikovou vítězku vyhlásí herečka Petra Vojtková, která je i patronkou ankety.
Herečka Petra Vojtková vyhlašuje vítěze Alej roku 2022

„A která alej za rok 2022 se stala tou nejoblíbenější? Na prvním místě se umístil Moravskoslezský kraj s Lipovou aleji na Uhlířském vrchu s počtem hlasů 1041. Gratuluji všem regionálním vítězům. Gratuluji všem hlavním vítězům. Mějte se krásně a těším se už teď na další ročník.”

„Chtěla bych za celý tým Alej roku i za všechny patrony poděkovat letošnímu ročníku. Chtěla bych poděkovat všem, kteří jste hlasovali, bylo vás 7391, což je úplně nádherné číslo. A chtěla bych poděkovat především všem, kteří poslali svoje nádherné fotografie do naší ankety, protože naše fotosoutěž se koná každý rok a je čím dál oblíbenější,“ děkuje Petra Vojtková, herečka a patronka ankety Alej roku.

Vítězkou za celou Českou republiku, tedy nejoblíbenější alejí za rok 2022, s 1041 hlasy se stává Lipová alej na Uhlířském vrchu v Bruntále. Titul se vrací po osmi letech do Moravskoslezského kraje. Kompletní výsledky ankety v roce 2022 k nahlédnutí na webu.

Nominované aleje/stromořadí na Vysočině v roce 2022
Alej Lipky v Telči 350
Dubová alej v zámeckém parku Velké Meziříčí 128
Lipová alej ke kapli sv. Jana Nepomuckého 102
Kališťská alej 46
Alej k Mirošovu 19

  • Facebook
  • Twitter