Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Dobrovolníci se stali součástí života v SeneCura SeniorCentru Humpolec

/
/
/
750 ZobrazeníPřinesou klientům půjčené knihy z knihovny, přivedou domácího mazlíčka na zooterapii nebo si s klienty jen povídají. SeneCura SeniorCentrum Humpolec spolupracuje s neziskovou organizací FOKUS, která personálu pomáhá s každodenními aktivitami.

„Díky organizaci FOKUS Vysočina nás pravidelně navštěvují dobrovolníci, kteří svojí přítomností zpříjemňují klientům volný čas. Jsou to například majitelky terapeutických psů,“ potvrzuje ředitel SeneCura SeniorCentra Humpolec Jiří Vlček. Právě canisterapie patří mezi klienty oblíbené aktivity. Pomáhá i tam, kde jiné léčebné metody selhávají nebo nejsou možné. Pomáhá lidem trpícím depresemi, psychickými poruchami a obecně všem, kteří se cítí smutní a opuštění.

„V rámci těchto aktivit k nám dochází pravidelně tři psi. Všichni působí na klienty velmi pozitivně. Rádi si s nimi hrají a u těžce imobilních klientů neváhají, přitulí se a svou přítomností léčí tělo i duši,“ popisuje aktivizační pracovnice Štěpánka Zítková.

Mezi dobrovolníky patří v Humpolci i paní Daniela s dvouletou dcerou Maruškou. Společně s klienty si čtou v knihách a věnují se i šití. SeniorCentrum SeneCura navštěvuje i dobrovolná pojízdná knihovna, jak se důvěrně přezdívá paní Jarce. Ta dokáže klientům na přání obstarat téměř jakoukoli knihu z okolních veřejných knihoven.

„Moc si práce dobrovolníků vážíme, zejména díky jejich empatickému přístupu. Je obdivuhodné, že svůj volný čas věnují tak krásné činnosti, jako je zpříjemnění a obveselení života ostatním,“ oceňuje ředitel domova Jiří Vlček.

Spolupráce s dobrovolníky se těší oblibě i v dalších domovech SeneCura. Například v Havířově už třetím rokem aktivně spolupracují s místním dobrovolnickým centrem organizace ADRA.

  • Facebook
  • Twitter