Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Nejlepší firma Vysočiny se věnuje vodárenství. Krajským Živnostníkem roku je trenérka mozku Eva Fruhwirtová

/
/
/
749 ZobrazeníOdborná porota udělila ocenění MONETA Živnostník roku 2022 Kraje Vysočina Evě Fruhwirtové, která provozuje mozkohernu. Mezi firmami zvítězila a titul IBM Firma roku 2022 Kraje Vysočina si odnesla společnost VODASERVIS zabývající se technologiemi na úpravu pitné vody a výrobou nerezových a plastových vodárenských zařízení.

Vítězná živnostnice Eva Fruhwirtová provozuje první a jedinou českou Mozkohernu, která se nachází v Třebíči. „Fascinuje nás mozek a vše, co dokáže. Vytváříme programy pro zábavné trénování mozku a k tomu používáme mozkohračky a neurotechnologie,“ říká Eva Fruhwirtová, členka týmu Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského. Programy připravuje jednak v Mozkoherně v Třebíči, ale také jezdí po celé České republice a po Slovensku – do škol, do firem, do domovů pro seniory. Mozek ji fascinoval už od vysoké školy a tento zájem se stupňoval při práci projektového manažera, mediálního koordinátora a tiskové mluvčí. Hledala odpověď na to, jak můžeme mozek rozvíjet, aby to nebyla nuda a oslovilo to děti ve škole i manažery ve firmách. A také, aby bylo možné pomoci seniorům a hendikepovaným. Investovala do moderních neurotechnologií, jako je například Mindball. V České republice jsou tyto unikátní přístroje jen dva. Neustále zkouší nové metody, hry a způsoby, jak mozek rozvíjet. Zákazníky jsou rodiny s dětmi, mladé páry a také prarodiče se svými vnoučaty. Programy, které realizuje mimo Třebíč, jsou většinou pro školy a pro firemní kolektivy.

„Je mi ctí, že Eva Fruhwirtová získala první místo v krajském kole v kategorii Živnostník roku za Vysočinu. Prezentace i předmět podnikání je hodně zajímavý a prospěšný celé společnosti,“ okomentovala vítěze za porotu Jaroslava Fialová z MONETA Money Bank.

Ocenění v anketě Firma roku a Živnostník roku

Druhé místo vybojoval Petr Špaček, který chová včely a vyrábí včelí produkty. Bronz si odváží Ludmila Pospíšilová se svojí biofarmou.

Vítězná společnost VODASERVIS se věnuje technologiím na úpravu pitné vody, výrobě nerezových a plastových vodárenských zařízení, vodárenských filtrů, provzdušňovačů, mobilních úpraven vody i nádrží pro úpravu vody. Věnuje se souvisejícím službám, jako jsou technologické projekce, montáže potrubního vystrojení vodojemů, hydrogeologickým pracím a vrtům pro podzemní vodu. „Jsme rodinný podnik, většina zaměstnanců se zná nejen z práce a všichni táhneme za jeden provaz, což nám pomáhá se stále posouvat,“ říká jednatel společnosti Martin Trnka. Mnoho lidí, obcí i firem má problémy jak s množstvím vody získávané pro pitné účely z podzemních zdrojů, tak s její kvalitou. Obrací se proto na firmu, aby jim pomohla problém s kvalitou a množstvím vody řešit. Zákazníky jsou obce a města, provozovatelé vodohospodářské infrastruktury, průmyslové, potravinářské a zemědělské podniky, projektanti vodohospodářských staveb. V roce 2020, díky vlastnímu vývoji, vyrobila a úspěšně instalovala zařízení založené na moderní technologii nanofiltrace pro úpravu vody.

„Obor podnikání vítězné firmy souvisí s tématem udržitelnosti, což je hlavní myšlenka elektrické řady ID od značky Volkswagen, což mě obzvláště těší,“ okomentoval volbu poroty produktový manažer pro elektromobilitu ze společnosti Volkswagen Dušan Klimek.

Druhé místo získala firma OPTOKON, výrobce a vývojář pasivních a aktivních optoelektronických prvků a zařízení. Bronz bere společnost DVOŘÁK – svahové sekačky, vývojář a výrobce dálkově řízených sekaček.

V doprovodné kategorii MONETA Živnostník roku Srdcař, která v každém kraji oceňuje živnostníky, kteří dokázali překonat nejrůznější nástrahy podnikání, a přeci to nevzdali, zvítězil a toto ocenění na Vysočině získal Libor Smejkal, který pořizuje videodokumenty s národopisnou tématikou.

Slavnostní vyhlášení v Humpolci

Vítězové krajského kola se stávají zároveň celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěží IBM Firma roku 2022 a MONETA Živnostník roku 2022 se uskuteční 8. prosince na pražském Žofíně.

„Aktuálně zažíváme velmi turbulentní období, které na nás klade mimořádné nároky. Týká se to všech oborů činností a všech, malých, středních i velkých podniků a živnostníků. Proto je jejich podpora ještě důležitější než jindy a my jsme velmi rádi za to, že můžeme být partnery soutěže, která pomáhá rozvoji podnikání ve všech koutech republiky. I my se na všech svých projektech snažíme využívat v nejvyšší možné míře spolupráce s místními dodavateli, a podporovat tak střední podnikání a živnostníky v celé České republice,“ sdělila vedoucí útvaru komunikace a marketingu Skupiny VINCI Construction CS, Iveta Štočková.

IBM Firma roku 2022 Kraje Vysočina

1. VODASERVIS, s. r. o. – technologie na úpravu pitné vody, výroba nerezových a plastových vodárenských zařízení (Žďár nad Sázavou)

2. OPTOKON, a. s. – výroba a vývoj pasivních a aktivních optoelektronických prvků a zařízení (Jihlava)

3. DVOŘÁK – svahové sekačky, s. r. o. – vývoj, výroba a distribuce dálkově řízených sekaček (Pohled)

MONETA Živnostník roku 2022 Kraje Vysočina

1. Eva Fruhwirtová – trenérka mozku (Třebíč)

2. Petr Špaček – chov včel, produkce včelích produktů (Cidlina)

3. Ludmila Pospíšilová – provoz biofarmy (Velká Bíteš)

Ekonomicky nejúspěšnější firma roku 2022 Kraje Vysočina

DVOŘÁK – svahové sekačky, s. r. o. – vývoj, výroba a distribuce dálkově řízených sekaček (Pohled)

MONETA Živnostník roku Srdcař 2022 Kraje Vysočina

Libor Smejkal – pořizování videodokumentů s národopisnou tématikou (Velké Meziříčí)

  • Facebook
  • Twitter