Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Nejlepší filmotéku naprogramovali informatici z jihlavské polytechniky

/
/
/
545 ZobrazeníSoutěžní tým Alt+F4 složený ze studentů druhého ročníku programu Aplikovaná informatika má za sebou jedinečný úspěch v programovací soutěži UnIT Challenge, která se uskutečnila ve druhé polovině dubna. V silné konkurenci se čtyřčlennému týmu z Vysoké školy polytechnické Jihlava podařilo obsadit první místo v kategorii Frontend. Porazili tak i kolegy z tradičních technických vysokých škol, jako je např. Vysoké učení technické v Brně.

UnIT Challenge je týmová programovací soutěž určená pro studenty vysokých škol, kterou každoročně pořádá organizace BEST Prague. Její zástupci s nadsázkou uvádějí, že úkolem soutěže je donutit studenty v karanténě něco dělat. Především jde ale o to ukázat na reálných problémech, co se na mnohých školách tak úplně neučí. Tedy řešit konkrétní úkoly z praxe namísto algoritmických úloh.

Své štěstí v soutěži se rozhodli zkusit i Michal Blažejovský, Filip Kulíšek, Michal Hrdina a Jan Korbel, kteří studují na Katedře technických studií VŠPJ. Společně vytvořili tým s názvem Alt+F4 a přihlásili se do kategorie Frontend zaměřené na vývoj webové aplikace pro jednoho z partnerů soutěže, společnost Showmax Engineering. Ta je jedním z předních poskytovatelů internetové televize v subsaharské Africe. „Naším úkolem bylo vytvořit během 29 hodin funkční webovou filmotéku. Ze začátku jsme se trochu obávali toho, že podle názvu kategorie půjde čistě o tvorbu designu webu. Nakonec se ale ukázalo, že část práce je potřeba zaměřit i na backend, tedy na celkovou funkčnost,“ uvádí Michal Blažejovský. „Bylo to poměrně náročných 29 hodin. Během soutěže celý tým naspal dohromady asi čtyři hodiny. Honza s Filipem totiž vydrželi bez spánku celou dobu,“ dodává s úsměvem Michal Hrdina. K celkové náročnosti navíc přispělo to, že studenti mezi sebou museli komunikovat na dálku on-line prostřednictvím platformy Discord.

Plné nasazení po celou dobu soutěže se týmu Alt+F4 nakonec vyplatilo. Při vyhlášení výsledků se dozvěděli, že jejich návrh v silné konkurenci ostatních týmů složených například ze studentů ČVUT či VUT zvítězil. „Výsledek byl pro nás docela nečekaný. Doufali jsme, že se umístíme na některé z medailových příček, když ale postupně vyhlásili třetí i druhé místo a jméno našeho týmu nezaznělo, tak jsem si říkal, že to bohužel nevyšlo. Opak byl ale nakonec pravdou,“ popisuje Michal Blažejovský momenty, kdy se dozvěděl o výhře. Za první místo v soutěži UnIT Challenge obdrželi studenti hodnotné ceny jako například 3D tiskárnu, sud piva nebo možnost půldenní prohlídky testovacího polygonu firmy Valeo. Podrobnosti o průběhu soutěže přiblíží vítězný tým posluchačům podcastu Polytechnicast v epizodě, která bude dostupná na webu VŠPJ ve středu 12. května.

  • Facebook
  • Twitter