Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Nejen v Jihlavě od 1. září na úřad i do MHD opět v roušce

/
/
/
597 ZobrazeníPodle nařízení Ministerstva zdravotnictví České republiky je od 1. září opět povinnost nosit ochranu dýchacích cest v MHD, na úřadech a při návštěvě zařízení zdravotnických a sociálních služeb.

Ministerstvo zdravotnictví České republiky vydalo na konci srpna plošné nařízení pro nošení ochrany dýchacích cest. Roušky se budou muset nasadit při nástupu do MHD či jiného vozu veřejné dopravy (linkové autobusy, vlaky či taxislužba), při příchodu na úřad nebo při návštěvě zařízení zdravotnických či sociálních služeb. Více informací naleznete zde.

„Bohužel toho stále o této nemoci mnoho nevíme, a tak je důležité se snažit tato nařízení – ať jsou jakkoli chaotická a nestálá, v dobré víře dodržovat. Prosíme tedy i návštěvníky úřadu, aby si roušky při vstupu nasadili a využili také dezinfekčních přípravků, které jsou pro ně připraveny u vchodů na všechna pracoviště,“ doplnila primátorka města Karolína Koubová.

Další pravidla v této oblasti mohou být zaváděna v návaznosti na protiepidemická opatření uvedená u příslušného stupně pohotovosti v oblasti ochrany veřejného zdraví – tzv. semafor, v návaznosti na protiepidemická opatření uložená místně příslušnou Krajskou hygienickou stanicí, příp. na celostátní úrovni ministerstvem.

  • Facebook
  • Twitter