Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Nedělní odpoledne v Jaroměřicích nad Rokytnou

/
/
/
543 ZobrazeníDvacáté listopadové odpoledne roku 2022 bylo v Jaroměřicích naplněno dvěma kulturními akcemi. Začalo ve 13.00 ve vinárně hotelu Opera, kde probíhal vánoční workshop moderní kaligrafie pro začátečníky a mírně pokročilé. Kurzem prováděla kaligrafka Tereza Floriánová, která vedla přítomné zájemce o toto umění při tvorbě vánočních přání, jmenovek a dekorací. Veškeré pomůcky a občerstvení měli účastníci workshopu v ceně kurzu, uspořádaného MKS Jaroměřice nad Rokytnou.

Dalším kulturním pořadem byl koncert Přivítání se s obnovenými prostorami chrámu Strunami a varhanami v obnoveném chrámu svaté Markéty, který uspořádala jaroměřická farnost. Na varhany hrál Martin Čech, na violoncello Pavel Borský, který také zpíval. Zazněly skladby K. Jenkinse, A. L. Webera, L. Fišera, Vangelise, J. Resla, J. V. Sládka, E. Morriconiho. Hudba a zpěv zněly z chóru, takže prostupovaly celý prostor chrámové lodi od shora dolů a posluchači měli možnost při těchto uklidňujících tónech v klidu rozjímat.
Úvodní slovo měl jaroměřický farář P. Tomáš Holcner, který mimo jiné pozval návštěvníky do malé kavárničky, umístěné v pravé boční chodbě.

  • Facebook
  • Twitter