Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Návštěvníci filmových projekcí v Dukovanech přispěli 66 tisíc korun pro obce na Hodonínska

/
/
/
918 ZobrazeníAni chladnější počasí, které provázelo poslední ze čtyř filmových víkendů, neodradilo milovníky českých komedií a pohádek od návštěvy závěrečného víkendového Letního kina a autokina pod chladicími věžemi Jaderné elektrárny Dukovany.

Komedie Matky dokonce ještě překonala vysokou návštěvnost filmu Gump – pes, který naučil lidi žít ze začátku srpna, a s počtem 260 aut se stala nejnavštěvovanějším filmem letošního autokina. Na dobrovolném vstupném se vybralo 66 tisíc korun, které poputují prostřednictvím Konta Bariéry do obcí postižených červnovým tornádem na Hodonínsku. Celkem si prázdninová dukovanská představení užilo přes čtyři tisíce místních obyvatel i návštěvníků z jiných regionů.

Letošní léto ukázalo všechny výhody dukovanského autokina v plném rozsahu. V důsledku neobvykle větrného a deštivého počasí, které provázelo projekci většiny filmů, by musely být při standardním vybavení některé projekce přerušeny nebo úplně zrušeny. Díky pohodlí vlastního auta a pevné projekční ploše, která je současně pravděpodobně největší promítací plochou u nás, mohlo dukovanské autokino fungovat i při tomto nepříznivém počasí. Další výhodou velikosti projekční plochy byla dobrá viditelnost i ze vzdálenějších částí parkoviště, a tedy i větší kapacita pro auta a diváky.

Pořadatelé si na závěrečnou projekci poslední srpnovou sobotu připravili pro návštěvníky překvapení v podobě promítání nejúspěšnější české komedie letošní sezóny, filmu Prvok, Šampón, Tečka a Karel, a to hned po tradiční pohádce pro děti.

Foto: Jan Sucharda a Jakub Mertl

  • Facebook
  • Twitter