Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Národní Fronta Fest 2021

/
/
/
763 ZobrazeníPo osmé se ve Žďáře nad Sázavou uskuteční v sobotu 18. září hudební festival žďárských kapel Národní Fronta Fest. Vystoupí na něm sedmička kapel ze Žďáru a blízkého okolí.

„Kromě koncertů se návštěvníci mohou těšit na místní pivo Revolta, víno z vinotéky u Raka a kuchyni z bistra Chutě pod lampou, doplněnou o různé další domácí pochutiny. Postaráno bude i o děti formou originálních a nepředvídatelných atrakcí. Festival bývá každoročně oceňován návštěvníky jako přátelská akce s jedinečnou atmosférou,“ zve jeden z pořadatelů Vojtěch Bořil.


Skvělá hudba především
„Ve Žďáře je spousta výborných muzikantů a kapel. O to větší škoda je, že tyto kapely často nemají kde hrát a tím pádem je zná jen zlomek lidí, přičemž svoji kvalitou často daleko přesahují hranice regionu a zasloužily by si pořádné obecenstvo. Tím vznikla potřeba vyrobit platformu, kde se mohou jednotlivá hudební tělesa prezentovat. A protože v budově Hasičské pojišťovny, které pro svůj bývalý účel nikdo neřekne jinak než Národní Fronta, polovina domácích kapel zkouší, nabízelo se prostě vytáhnout nástroje před zkušebny a zahrát veřejně pro lidi. Od prvního ročníku bylo všem jasné, že to rozhodně neskončí jednorázovou akcí a z festivalu se stala pevná stálice žďárské kultury, kterou nezvládl přerušit ani loňský rok,“ přibližuje Vojtěch Bořil.

Na své si přijde každý
Festival neustále prochází vývojem, na první pohled je tu stále cítit pořadatelský přístup podle hesla Udělej si sám, při bližším zkoumání ale objevíme profesionální technické zázemí. „Festival je neziskový, vstupné je zdarma, ale na ozvučení, osvětlení a cateringu nešetříme. Na celý den se tak návštěvníci ocitnou uprostřed města v oáze dobré hudby, jídla a pití. Žánrově není festival vyhraněn, uslyšíte od jemných balad až po hard rock,“ dodává Vojtěch Bořil.
Představí se nováček na zdejším hudebním poli DIA., původně písničkářka nyní hrající s celou kapelou. Dívčí trio Zátiší může posluchače provést kouzelnými melodiemi odpolednem. Na ně naváže letošní jediný zahraniční host z Přibyslavi s názvem Beat Architects a jejich alternativní fusion. S blížícím se večerem přitvrdí další nováček T-Bone, následovaný OŽD, tedy Orchestrem Žďárského Divadla. Po setmění uslyšíte dvě stylově velmi těžko zařaditelné kapely – Hrabě Monte Crazy a 100% FrREEDOM. „A nejotrlejší diváci se možná dočkají ještě jednoho překvapení na závěr,“ uzavírá Vojtěch Bořil.

Sobota 18. září, 14.30-22.00
Pod budovou Hasičské pojišťovny za městským úřadem
Vstup: Zdarma

Národní Fronta Fest v sobotu 18. září
  • Facebook
  • Twitter