Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Na třebíčský zámek zvou pořadatelé na výstavu Nedáme se! Tvoříme dál!

/
/
/
879 ZobrazeníMuzeum Vysočiny Třebíč zve na první letošní výstavu, která se ale prozatím neuskuteční uvnitř muzea, ale za okny. Pořadatelé ji nazvali Nedáme se! Tvoříme dál! Představí novou tvorbu šestnácti členů Spolku výtvarných umělců Vysočiny.

Výstava začíná v pondělí 8. února ve 12.00 a potrvá do 14. března v konírně na zámku v Třebíči a bude nasvícena každý den od 9.00 do 20.00. Vždy v pondělí dopoledne bude probíhat výměna vystavených děl.

Protože je možné ze zámeckého nádvoří do konírny nahlédnout třemi okny, představí pořadatelé zájemcům každý týden tři různé umělce:
8.–14. února Eva Dolejšová, Jaroslav Hedbávný, Jan Pevný
15.–21. února Pavel Bezděčka, Vladimír Brauner, Petr Vlach
22.–28. února Eva Milichovská, Josef Prodělal, Pavel Toman
1.–7. března David Habermann, Petr Klukan, Zdeněk Šplíchal
8.–14. března Paul Ewert, Lubomír Kerndl, Ladislav Kukla, Alice Waisserová

Na Facebooku muzea budou k vidění v krátkých videích vystavovaní autoři, muzeum také připravuje LCD display v dalším z oken na nádvoří, kde najdou návštěvníci reprodukce vystavených děl.
Spolek výtvarných umělců Vysočiny si v roce 2020 připomněl 30. výročí svého vzniku. Za třicet let své činnosti uspořádal nespočet výstav a jiných kulturních akcí nejenom na Vysočině, ale i v jiných místech České republiky, dokonce i v zahraničí – v Nizozemí a na Slovensku.
V současné chvíli má spolek 24 členů a snaží se prezentovat a propagovat výtvarné umění a vysočinské výtvarné umělce tvořící v různých oblastech – v oblasti grafiky, malířství, designu, umělecké fotografie, sochařství, ale i uměleckého kovářství. Na třebíčském zámku proběhly spolkové výstavy v letech 2007 a 2016.

  • Facebook
  • Twitter