Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Na Třebíčsku došlo po ránu k železniční havárii

/
/
/
1008 ZobrazeníOkolo sedmé hodiny ranní se na železničním přejezdu v obci Vesce u Moravských Budějovic na Třebíčsku srazilo osobní auto Škoda s nákladním vlakem. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Moravských Budějovic společně s jednotkou HZS SŽDC Brno.

„Nehoda nákladního vlaku a osobního vozu se obešla bez zranění. Provoz na železniční trati byl okamžitě zastaven. Hasiči na vozidle a vlaku provedli protipožární opatření a místo události technicky zabezpečili. Příčinu, průběh a veškeré okolnosti dopravní nehody vyšetřují policisté společně s inspektory Drážní inspekce. Zásah na místě stále probíhá,“ popsala událost Petra Musilová, tisková mluvčí krajských hasičů na Vysočině.

„Při průjezdu prudkou zatáčkou dostalo osobní auto smyk, který řidič nevyrovnal, a vyjelo do prostoru železniční trati, kde zůstalo zaklíněné. Řidič z vozu vystoupil a ještě se snažil na situaci upozornit strojvedoucího blížícího se nákladního vlaku, který už ale nebyl schopen vlak zastavit a ten do zaklíněného auta narazil. Ke zranění osob při nehodě nedošlo. Na vozidle vznikla předběžně vyčíslená škoda 150 tisíc korun. Další škoda byla způsobena poškození vlaku a železniční trati. Policisté provedli u obou mužů dechové zkoušky, při kterých u nich požití alkoholu vyloučili,“ doplnila policejní mluvčí Jana Kroutilová s tím, že policisté nehodu dále šetří.

  • Facebook
  • Twitter