Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Na poslední odběry krve v pelhřimovské nemocnici v letošním roce dorazilo přes třicet dárců

/
/
/
509 ZobrazeníK letošním posledním odběrům krve se ve středu 28. prosince dostavilo na transfúzní oddělení pelhřimovské nemocnice 35 dárců. Nemocnice si pro ně stejně jako v loňském roce připravila drobné pozornosti jako poděkování za jejich ochotu a vstřícnost při darování krve v období vánočních svátků.

Nemocnice Pelhřimov má v letošním roce v registru celkem 1402 dárců, z toho je 72 prvodárců. Na transfúzním oddělení realizovali zdravotníci 2312 odběrů plné krve. Dárcem krve a krevních složek se může stát každý zdravý člověk ve věku 18–60 let, jehož hmotnost je vyšší než 50 kg a má dobrý stav žil. Zároveň musí navštívit praktického lékaře, který posoudí, zda je dotyčný vhodným kandidátem pro darování krve.
„Potvrzení o zdravotním stavu nebo výpis z dokumentace od praktického lékaře slouží k ověření, že je člověk zdráv a nezamlčuje žádnou skutečnost o svém zdravotním stavu. Darování plné krve je možné u žen po čtyřech měsících a u mužů po třech měsících. Odebírané množství krve se pohybuje okolo 450 ml,“ přiblížila lékařka OHT Michaela Harudová.  

  • Facebook
  • Twitter