Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Na Mlékárenský den v Přibyslavi letos přijede král

/
/
/
827 ZobrazeníMezi 9. a 13. zářím proběhne v Přibyslavi 29. ročník Přibyslavských slavností. Na jejich vyvrcholení, Mlékárenském dni v sobotu 12. září letos dokonce přijede král. Novinka od společnosti Savencia Král Sýrů mák se spolu s dalšími dvěma novými výrobky a jednou stálicí v podobě sýru Lučina krémová utká v pravidelné degustační soutěži.

Mlékárenský den bude už po 29. ozdobou Přibyslavských slavnostní. Chybět na něm nebude ani společnost Savencia Fromage & Dairy Czech Republic, a. s., která je zakládajícím členem těchto slavností a nevynechala ani jeden ročník. Součástí ojedinělé akce bude i letos vyhodnocení a vyhlášení nejlepších mléčných výrobků včetně jejich ochutnávky. Na soutěži hodnotí přihlášené mléčné výrobky, pocházející převážně z Vysočiny, odborná komise.
V degustační soutěži na Mlékárenském dni tentokrát Savencia představí tři novinky ze své produkce, které ocení každý milovník kvalitních a českých mléčných výrobků. Představí se nový Král Sýrů mák, který kombinuje jedinečný požitek z křupnutí máku s jemnou chutí sýru s bílou plísní. Další sýrovou novinkou je Bambino, pochoutka s chutí ementálu, která je výbornou svačinkou do školy nebo na cesty. Další novinkou pro děti je nová příchuť ikonického Pribináčku Mixík – kombinaci kakaa a kokosu ocení každý milovník sladkého. A v neposlední řadě se v degustační soutěži předvede oblíbená Lučina krémová.
Savencia v loňském roce na degustační soutěži zabodovala. Její výrobky porotu oslovily a mezi produkty dvacítky dalších vystavovatelů vynikly Král Sýrů Hermadur, který si odnesl druhé místo a Apetito se šunkou místo třetí.
V rámci Mlékárenského dne proběhne také soutěž Přibyslavský krajáč, kde návštěvníci slavnosti budou mít možnost hlasovat o nejhezčí stánek. I v této soutěži loni Savencia uspěla, odnesla si totiž z hlasování návštěvníků první místo.
Mlékárenský den začne v sobotu 12. září v 8.45 na Bechyňském náměstí v Přibyslavi. Hned na úvod proběhne vyhlášení degustační soutěže, všechny výrobky pak budou vystaveny v radničním sklepení a farní stodole. Od 8.00 do 14.00 budou mít lidé možnost si mléčné výrobky na náměstí také zakoupit.

  • Facebook
  • Twitter