Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Na mistrovství ČR míří další dva týmy Třebíč Nuclears

/
/
/
1238 ZobrazeníDalší dvě kategorie baseballistů Třebíč Nuclears slaví postup na finálový turnaj mistrovství České republiky. Kadeti do 15 let bojovali o víkendu na kvalifikaci v Praze a mladší žáci do devíti let vyhráli kvalifikační turnaj v domácím prostředí.

Baseballový areál Na Hvězdě přivítal v rámci kvalifikace mladších žáků devět moravských týmů. Po dvou úvodních vítězstvích nad Ježky Jihlava 9:2 a celkem Pipas Brno 11:0 čekaly na hráče Nuclears dva nejsilnější brněnské týmy. Draky dokázala Třebíč porazit 3:2 a v posledním utkání si poradila i s Hrochy Brno 2:0.

„Každý hráč předváděl skvělou hru a všichni dohromady pak výborný týmový výkon po celý turnaj. Díky tomu postupujeme na mistrovství republiky bez jediné porážky,“ zhodnotila snažení svých svěřenců hlavní trenérka třebíčského týmu Michaela Hobzová. Druhou příčku vybojovali Na Hvězdě Hroši Brno, kteří porazili třetí Draky 1:0. Těsné výsledky nejlepších týmů jen potvrzují, že už v podání devítiletých hráčů je vidět na hřišti „velký“ baseball. Mistrovství ČR U9 proběhne 27. až 29. září v Blansku.

Úspěšní byli v kvalifikaci i kadeti do 15 let, kteří nakonec dokázali vyhrát klíčové zápasy na pražském turnaji. Vývoj úvodního utkání s Kotlářkou Praha ukázal, že tento soupeř bude nad síly třebíčského týmu, proto se trenér Pavel Jozek rozhodl ušetřit nadhazovače a smířil se s jednoznačnou porážkou 3:17. Ve svém druhém vystoupení už hráči Nuclears ukázali výrazné zlepšení a se SaBaT Praha podlehli těsně 8:9. V posledním utkání základní skupiny se stejným soupeřem už Třebíč slavila vítězství.

„Výsledek zápasu se přeléval tam a zpět. Solidní základ dal týmu startující nadhazovač Petr Tretera, který nás držel víc jak tři směny na dostřel soupeři,“ říká k důležitému zápasu trenér Pavel Jozek a pokračuje: „Velký podíl na výhře má Pavel Jozek ml., který byl stoprocentně úspěšný na pálce, připsal si pět stažených doběhů, a navíc vítězně doházel utkání. Nakonec jsme tedy byli šťastnějším týmem a zvítězili jsme 11:7.“

Aby kadeti Nuclears postoupili na mistrovství ČR, museli v posledním zápasu porazit Frýdek-Místek. Hned v úvodu si Třebíč vytvořila slibný náskok 5:0. Pak se ale Janu Veselému na kopci přestalo dařit a tlak soupeře dokázala zastavit až střídající nadhazovačka Tereza Šustrová za stavu 5:5. Do těsného vedení se hráči Nuclears dostali znovu až ve čtvrté směně a na konečných 8:5 upravili skóre v závěrečném inningu. Mistrovství ČR kadetů bude hostit poslední víkend v září hřiště Eagles Praha.

Tým Třebíč Nuclears U9
  • Facebook
  • Twitter