Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Na letní škole ve středu o roli investigativních novinářů

/
/
/
1525 ZobrazeníStředa 19. srpna nabídne na šestnáctém pokračování Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského 2020 večerní debata od 19.00 v rámci Večera s českým Deníkem N a slovenským Denníkem N nazvaná Role a význam investigativních novinářů v současnosti.

Účast v ní přijali Jakub Zelenka a Jana Ustohalová z Deníku N a Miro Kern z Denníku N, moderovat bude Nora Fridrichová z České televize.

Miro Kern vystudoval politologii a sociologii. V médiích pracuje víc než dvacet let. Šest let byl zahraničním zpravodajem agentury ČTK na Slovensku a v Rakousku, devět let pracoval v deníku SME, z kterého spolu s kolegy odešel, když podíl v něm koupila finanční skupina Penta.
Od roku 2015 je reportérem Denníku N, spolupracoval s vícerými českými médii. Píše hlavně o politice, kauzách a o rozhazování peněz daňových poplatníků. Má několik nominací na Novinářskou cenu v kategorii investigace a rozhovory. 

Miro Kern


Jana Ustohalová pracuje v Deníku N od jeho vzniku, píše investigativní témata a reportáže z regionů a sociální problematiku. Předtím byla sedmnáct let redaktorkou brněnské redakce MF DNES. Dvakrát získala Novinářskou cenu.

Jana Ustohalová


Jakub Zelenka se věnuje především bezpečnostním tématům. V současné době mapuje česko-čínské vztahy od Sametové revoluce a čínský vliv v Česku. Dříve se zabýval dezinformacemi a ruským vlivem v Evropě. Je dvojnásobným držitelem Novinářské ceny za nejlepší online žurnalistiku. V roce 2017 ji získal s kolegy za webový speciál o dezinformacích publikovaný na Aktuálně.cz, v roce 2016 byl oceněn za speciál Češi v zajetí sociálních bublin na Lidovky.cz. Český literární fond mu letos udělil v roce 2017 Novinářskou křepelku, cenu pro novináře do 33 let za mimořádný žurnalistický počin. V současnosti píše pro Deník N.

Jakub Zelenka


Nora Fridrichová po studiích žurnalistiky na UK pokračovala na London Univerzity v oboru lidská práva. Pracovala v regionálních rádiích, tisku, v zahraniční redakci TV Nova. Od roku 2006 provází diváky každý nedělní večer pořadem 168 hodin, který se stejně jako pořad Marka Wollnera Reportéři ČT stává často terčem útoků ze strany politiků. Svůj pořad má také v Radiožurnálu, jmenuje se Nad věcí. Divákům se zapsala do paměti jako zpravodajka z povodňové Prahy ještě pod dívčím jménem Nováková.  

  • Facebook
  • Twitter