Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Na Kadlečáku ve Světlé to žije, vlek ale musí zůstat vypnutý

/
/
/
944 ZobrazeníSněhová nadílka, která pokryla většinu Vysočiny, je jako dělaná pro zahájení lyžařské sezony a spuštění vleků. Vládní nařízení, která v současné době platí, to ale nedovolují. Proto zůstává většina skiareálů zavřených a sjezdovky jsou ohraničené páskou se zákazem vstupu.

Na Kadlečáku ve Světlé nad Sázavou tomu tak ale není. Jak začalo mrznout, tak se provozovatelé pustili do zasněžování s vidinou, že některá covidová opatření přestanou platit a vlek bude možné spustit. Ani po slibovaném 10. lednu se tak nestalo. Ale aby všechna práce nebyla marná a sníh si mohly užít alespoň děti, tak sami pořadatelé rozhodli, že nechají kopec volně přístupný. Ze všech stran tak mohou slyšet jenom chválu. Uprostřed sjezdovky funguje také výdejní okénko, kde je možné si zakoupit drobné občerstvení a něco na zahřátí. Na sjezdovce bylo o víkendu vidět několik desítek lidí a parkoviště bylo zaplněné do posledního místa. „Jasně, že až nahoru, jinak by si mladý tu jízdu vůbec neužil,“ odpovídá na moji otázku, kam míří s těmi sáňkami, jeden ze sáňkařů. Na svahu se také prohánějí děti na bobech, pytlích, takzvaných lopatách a nechybí ani pár snowboardistů.
Pokud máte chuť a chcete jakkoliv ocenit snahu, kterou má Lyžařský klub Kadlečák, můžete přispět a pomoci tak zachovat provoz téhle oblíbené sjezdovky.
„Stále dostávám dotazy od lidí, co k nám chodí bobovat, kam by mohli přispět. Nebudeme tam chodit s kasičkou, ale zde je číslo našeho účtu, kdyby někdo chtěl přispět: 2826780217/0100. Dekujeme,“ mají uvedeno provozovatelé na svém Facebooku.

  • Facebook
  • Twitter