Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Na Havlíčkobrodsku mezi Jitkovem a Ždírcem opraví silničáři propustek

/
/
/
378 ZobrazeníNa silnici I/34 mezi Jitkovem a Ždírcem nad Doubravou u křižovatky se silnicí III/3509 na Oudoleň na Havlíčkobrodsku zahájilo Ředitelství silnic a dálnic ČR práce na opravě propustku, který je poškozený a oprava by měla zabránit jeho propadnutí. Opravu za 1,82 milionu korun bez DPH provádí společnost Skanska, a. s.

Stávající 10,6 metrů dlouhý klenbový kamenný propustek stavaři pročistí a zbaví nánosů a vybourají stávající římsy a odstraní také sesunuté části propustku. Po očištění a vybetonování dna vsunou do jeho otvoru ocelovou troubu. Zbytek otvoru vyplní betonem a doplní oboustranně šikmá čela dlážděním lomovým kamenem. Dláždění kamenem provedou stavaři také před jeho vtokem a výtokem.

Většina prací bude probíhat mimo komunikaci a místem opravy se jezdí omezenou rychlostí. Pokud to bude nutné a práce budou muset probíhat z vozovky, bude v místě řízen provoz kyvadlově jedním jízdním pruhem pomocí světelní signalizace. S uvedením do provozu počítá investor do 9. října 2022.

  • Facebook
  • Twitter