Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Na Dni zdraví si v Jihlavě můžete vyzkoušet operovat

/
/
/
368 ZobrazeníDen zdraví bude letos v Jihlavě hodně netradiční. V jihlavském obchodním centru Citypark si můžete sednout za ovládací konzoli operačního robota v hodnotě několika desítek milionů korun a přenést se na operační sál. Kuřákům poradí odborníci, jak skončit s jejich zlozvykem, laktační poradkyně budou na místě pro maminky. Zájemcům určí i krevní skupinu. To vše 3. května v jihlavském obchodním centru Citypark.

Zájemci se budou moci podívat na nového operačního robota, který využívají teprve několik měsíců operatéři v jihlavské nemocnici. Lékař díky operačnímu systému Da Vinci XI provádí zákrok z operačního sálu, ale bez kontaktu s tělem pacienta. „Robotická technologie řeší složité a náročné operace z několika vpichů, podobně jako laparoskopie, avšak umožňuje větší rozsah pohybu, je velmi precizní. Studie srovnávající všechny typy operací, od otevřených přes laparoskopické až po roboticky asistované, prokazují výhody robotického přístupu v řadě operací, proto jsou vyhledávané. Rekonvalescence a návrat do běžného života jsou po robotickém zákroku velmi rychlé“ jmenuje ředitel jihlavské nemocnice Lukáš Velev.

Chirurgická základna má čtyři pohyblivá ramena, která drží chirurgické nástroje a kameru. Ramena se pohybují všemi směry a umožňují 360stupňový pohyb nástroje. Druhou částí robota je ovládací konzole. Třetí a čtvrtou část robotického systému tvoří přístrojová věž a operační stůl. Věž obsahuje nezbytné přístroje a počítačový systém. Stůl je s celým systémem plně synchronizovaný, takže i při zavedení chirurgického nástroje do těla pacienta jím lze pohybovat. To vše budou moci zájemci v Cityparku vidět na vlastní oči, a dokonce si přístroj vyzkoušet.

Na Dni zdraví poradí zdravotníci kuřákům, jak přestat s jejich zlozvykem. Na místě bude naše laktační poradkyně a nutriční terapeutky poví více o zdravém stravování. Orientačně změříme krevní skupinu a řekneme více o darování kostní dřeně. Pomůžeme řešit problémy s inkontinencí a dekubity. V obchodním centru Citypark proběhne akce ve středu 3. května mezi 10.00-17.00.

  • Facebook
  • Twitter