Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Na D1 na Vysočině pozor na rychlost, znovu jsou v akci úsekové radary

/
/
/
853 Zobrazení
Mezi Měřínem a Velkým Beranovem policie opět měří rychlost pomocí kamer úsekového měření. Řešení přestupků ve směru do Prahy zajišťuje jihlavský magistrát. Policie zahájila měření v sobotu 17. dubna a předává zaznamenané přestupky k řešení obcím s rozšířenou působností. Ze směru na Brno je to město Velké Meziříčí a překročení povolené osmdesátky ve směru do Prahy řeší magistrát města Jihlavy.

Je to už potřetí kdy se v Jihlavě řeší přestupky překročení rychlosti na opravovaných úsecích D1. Poprvé to bylo v roce 2018, podruhé loni a teď to čeká jihlavský magistrát potřetí s tím, že předpokládané datum ukončení měření je 16. srpna.
Vloni to mělo být také do dubna do srpna, ale kameru poškodilo při nehodě nákladní auto a musela být v červnu předčasně demontovaná, takže se nakonec úsekově měřilo jen asi dva měsíce.
Policie magistrátu automaticky přepošle záznam s fotografiemi a zaznamenanými daty, pracovníci magistrátu je zkontrolují a odesílají výzvu u uhrazení částky 1000 korun provozovateli vozidla. Pokud výzvu nepřevezme nebo částku neuhradí, jde případ do správního řízení, kde hrozí vyšší částky pokut.

Z dálnice chodilo na začátku v roce 2018 až 250 přestupků denně, to ale bylo před pandemií a také šly do Jihlavy přestupky z obou směrů dálnice. Teď toho bude zřejmě výrazně míň – jednak v covidové krizi jezdí méně aut, řidiči dávají v opravovaných úsecích větší pozor a také do Jihlavy spadá jen měřený úsek ve směru na Prahu.

  • Facebook
  • Twitter