Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Chaloupecký Den Země 2021

/
/
/
658 ZobrazeníNa Den Země připravily Chaloupky pro veřejnost dvě akce, kterých se mohou zájemci zúčastnit vždy v průběhu několika dní a je pouze na nich, jak si svůj čas a účast na nich naplánují.

Chaloupky Krátká
Ve dnech 24. dubna až 2. května bude v prostoru Žďárských vrchů rozmístěno dvacet kontrol, čili schránek s otázkami.
Účastníci budou potřebovat psací potřeby nebo fotoaparát pro zaznamenání otázek. Po zaznamenání otázky ji vratí do schránky a tu uloží tak, jak ji našli.
Za každých pět nalezených a správně zodpovězených otázek postupuje účastník do slosování o drobné ceny (může tak být ve slosování až čtyřikrát). Start, cíl, trasu a její délku si každý volí sám.
Mapa se zákresem, souřadnicemi a popisem uložení je zveřejněna na Den Země ve čtvrtek 22. dubna v 19.00 na stránkách Chaloupek, webu Bratrstvo Žďárských vrchů, webu Horáckého muzea Nového města na Moravě
a na facebooku Domu přírody Žďárských vrchů a Chaloupek.
V sobotu 24. dubna a 1. května a neděli 25. dubna a 2. května v době od 11.00 do 16.00 bude v Krátké otevřena Hodůňka, čili malé, ale příjemné zařízení, kde se můžete občerstvit a dát si něco malého k snědku.
Do pátečního večera si lze objednat na adrese kratka@chaloupky.cz polévku za sníženou cenu 35 Kč.
Správné odpovědi na otázky z kontrol, zážitky, fotografie z putování a případné dotazy zasílejte do neděle 2. května do 24.00 na e-mail: kratka@chaloupky.cz. Zájemci získají účastnický list na e-mail.

Den Země si na dvou místech Vysočiny mohou milovníci přírody připomenout aktivita ve volné přírodě

Chaloupky Velké Meziříčí
Ve stejném termínu budou na modré naučné stezce v Nesměřském údolí u Velkého Meziříčí připraveny zábavné úkoly pro rodiny s dětmi. Jejich zadání najdou zájemci na zadní straně interaktivních panelů, které jsou zde trvale umístěny. Připravena je řada námětů, jak si zpestřit jarní procházku údolím řeky Oslavy. Na konci stezky čekají na všechny zvídavce ještě kvízové otázky. Kdo správně vyplněný kvíz doručí do 7. května na ekocentrum Chaloupek ve Velkém Meziříčí (Ostrůvek 2), zařadí se do slosování o drobnosti, které vám usnadní další bádání v přírodě.
Více informací najdete na stránkách Chaloupky.cz.
V týdnu od 26. dubna bude na zahradě ekocentra Chaloupky Velké Meziříčí připraven program ke Dni Země pro sociální organizace.

  • Facebook
  • Twitter