Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Muzikanti dětem pomohli po patnácté, vybrali 304 656 korun pro charitu

/
/
/
251 ZobrazeníDíky charitativnímu koncertu Muzikanti dětem, který se uskutečnil v sobotu 27. května na náměstí ve Velkém Meziříčí, získala služba Osobní asistence Oblastní charity Žďár nad Sázavou částku 304 656 korun.

„Velké díky patří všem pořadatelům, dárcům, dobrovolníkům, kapelám a podporovatelům Muzikantů dětem. Velmi si vaší štědrosti vážíme,“ děkuje za charitu Jaroslava Vacková, vedoucí služby Osobní asistence.
Peníze pomohou Oblastní charitě Žďár nad Sázavou s nákupem nového automobilu pro Osobní asistenci. Ta je terénní službou žďárské Charity pro děti, dospělé a seniory s postižením nebo dlouhodobým onemocněním. „Naším posláním je zajistit těmto lidem podporu při naplňování jejich potřeb v jejich přirozeném prostředí, aby mohli žít běžným způsobem života,“ vysvětlila Jaroslava Vacková.

Lidé v sobotu 27. května zcela zaplnili náměstí ve Velkém Meziříčí a užívali si hudební program s hlavní hvězdou Kamilem Střihavkou. Dále vystoupil orchestr Základní umělecké školy Velké Meziříčí s kapelou Pepíčkovo štěstí, Bombarďák, Major Major, ZaHRaDa, AC/DS a Ukulele Troublemakers.


Charitativní koncerty Muzikantů dětem znějí velkomeziříčským náměstím vždy o posledním květnovém víkendu už od roku 2007. Hlavně ale pomáhají dětem a mládeži s tělesným či mentálním postižením.
Z původního malého regionálního festivalu se postupem let stala velká benefiční akce. Během čtrnácti ročníků pořadatelé vybrali na dva miliony korun pro spolky, kluby či služby na Velkomeziříčsku.
O organizaci charitativního koncertu se v současné době stará tým šesti lidí. Jsou to Ondřej Duben a Radovan Hajný, Irena Tronečková, Hana Chládková, Zuzana Herodesová a Karel Cejnek.
A jak se poskládala výsledná částka 304 656 korun? Třicet tisíc věnoval hlavní sponzor, 86 985 korun vhodili návštěvníci koncertu v sobotu na velkomeziříčské náměstí do kasiček, 187 671 korun věnovaly firmy z Velkomeziříčska.

Úvodní foto: 86 985 korun pro službu Osobní asistence Oblastní charity Žďár nad Sázavou vhodili do kasiček návštěvníci charitativního koncertu Muzikanti dětem v sobotu 27. května na velkomeziříčské náměstí.

  • Facebook
  • Twitter