Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Muzeum Vysočiny v Havlíčkově Brodě povede Michal Kamp

/
/
/
2270 ZobrazeníNový ředitelem Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod se od 1. srpna letošního roku stane Michal Kamp. Čtyřiatřicetiletý Michal Kamp nahradí v čele muzea Jiřího Jedličku, který na pozici rezignoval k letošnímu 31. květnu.

Michal Kamp v současné době patří ke kmenovým zaměstnancům havlíčkobrodského muzea, se kterým spojil svoji profesní kariéru hned po ukončení vysoké školy. Studoval obor Historie a Učitelství historie pro střední školy na Masarykově univerzitě v Brně. Narodil se v Havlíčkově Brodě a v muzeu, kde od roku 2009 působí jako historik, kurátor sbírek a výstavář, se zaměřuje na dějiny 19. a 20. století, regionální dějiny Havlíčkobrodska a osobnost Karla Havlíčka Borovského.

V roce 2012 obdržel cenu za kulturní přínos městu Havlíčkův Brod. Podílel se na vzniku několika publikací například Německý Brod na starých pohlednicích nebo Konec 2. světové války na Havlíčkobrodsku. Posledně uvedená kniha získala v roce 2017 Cenu Kraje Vysočina za nejkrásnější knihu Vysočiny, která se uděluje každoročně v rámci Podzimního knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě.

Úvodní foto: Michala Kampa (vpravo) oceňuje starosta města Havlíčkův Brod Jan Tecl.

  • Facebook
  • Twitter