Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Muzejní a galerijní noc v Jihlavě netradičně v pátek 10. září

/
/
/
558 ZobrazeníMuzeum Vysočiny Jihlava se společně s Oblastní galerií Vysočiny v Jihlavě i v letošním roce zapojí do sedmnáctého ročníku Festivalu muzejních nocí. Kvůli protikoronavirovým opatřením se Muzejní a galerijní noc uskuteční v Jihlavě v netradičním termínu v pátek 10. září.

Muzejní část zahájíme v 17.00 komentovanou prohlídkou právě končící výstavy Mezi Prahou a Káhirou. Sto let české egyptologie. Komentáře se zhostí jeden z kurátorů výstavy Lucie Vendelová Jirásková z Českého egyptologického ústavu FF Univerzity Karlovy.

V 18.00 bude zooložka Klára Bezděčková putovat se zájemci zoologickými expozicemi a v jihlavském muzeu také vyhlásí výsledky soutěže o nejoblíbenějšího živočicha. Poté dojde k odhalení nových muzejních exponátů, s prezentací o jejich vzniku vystoupí jeden z realizátorů Pavel Bezděčka.

Od 19.30 se návštěvníci mohou těšit na vystoupení hudebního seskupení Tonda Vidlák kvartet. Zazní jazz v podání Antonína Vidláka, Václava Sobotky, Martina Chaloupky a Matouše Hamerníka.

Pokud to počasí dovolí, začne ve 20.30 přednáška v exteriéru – Jihlava na fotografiích. Promítání na expoziční budovu jihlavského muzea komentuje Martin Kos.

A zakončení celé akce bude tradiční autorské čtení zoologa Pavla Bezděčky na dobrou noc.

V rámci Muzejní a galerijní noci mohou návštěvníci zavítat do domu Gustava Mahlera, do jihlavského podzemí nebo na Bránu Matky Boží. Pokud bude příznivé počasí, bude možné od 20.30 pozorovat noční oblohu s členy České astronomické společnosti, pobočka Vysočina.

Vstup do jihlavského muzea a do ostatních objektů spolupracujících na této akci je zdarma!
Návštěvníci by měli dodržovat platná hygienická nařízení.

  • Facebook
  • Twitter