Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Muž zastavil a nabídl pomoc, málem přišel o auto

/
/
/
388 ZobrazeníAž desetiletý pobyt za mřížemi hrozí cizinci, který nejprve odcizil auto v areálu firmy, kde pracoval, a havaroval s ním. Následně napadl muže, který mu nabídl při havárii pomoc, a s nožem v ruce ho donutil vydat mu své auto. Po honičce ho policisté rychle dopadli.

V sobotu 5. srpna si vzal v areálu společnosti, kde pracoval, cizinec odložené klíče od cizího auta BMW stojícího na parkovišti, nasedl a odjel. U Měšína ale vyjel mimo silnici na pole a havaroval. „Kolem poledne si všiml havarovaného vozu mladý řidič automobilu Audi, který zastavil a nabídl cizinci pomoc, ten ji využil. Cizinec nastoupil do vozu, v jízdě ale společně pokračovali jen krátce. Na řidiče totiž cizinec vytáhl nůž a pod pohrůžkou násilí ho donutil zastavit. Řidič uposlechl kvůli obavě o svůj život a vystoupil, zranění neutrpěl. Cizinec si poté přesedl a odjel směrem na Jihlavu,“ popsala událost policejní mluvčí Jana Kroutilová. Muž oznámil krádež vozu policistům a ti po nebezpečném muži začali pátrat na vytipovaných trasách. „Během chvíle byli policisté úspěšní. Řidič před hlídkou ujížděl, na výzvy k zastavení nereagoval a jeho způsob jízdy byl pro ostatní účastníky silničního provozu nebezpečný. Cizinec jel směrem ke kruhovému objezdu na Kostelec a v prostoru objezdu policisté ujíždějící vozidlo rychle a bezpečně zastavili pomocí zastavovacího pásu. Podezřelého muže zajistili, při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 1,76 promile alkoholu. Obdobnou hodnotu u něho ukázala také opakovaná zkouška. Test na zjištění ovlivnění návykovou látkou byl negativní. Opilého cizince policisté odvezli na protialkoholní záchytnou stanici,“ dodala Jana Kroutilová.

Místo havárie, foto: Policie ČR

Policisté provedli šetření, místa činu a dopravní nehody ohledali a zadokumentovali. „Nůž, který cizinec použil, zajistili. Na havarovaném voze BMW vznikla předběžně vyčíslená škoda za padesát tisíc korun. Další škoda přibližně za deset tisíc korun byla způsobena poškozením dopravního značení. Prověřování závažného případů převzali jihlavští kriminalisté. Podezřelého cizince policisté po vystřízlivění převezli na oddělení, kde byl umístěn do policejní cely,“ doplnila tisková mluvčí.

Nůž, který u cizince policisté zadrželi, foto: Policie ČR

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání třiadvacetiletého cizince ze země Balkánského poloostrova. „Muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže, dále přečinu krádeže a dvojnásobného přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, přičemž v jednom případě pachatel činem způsobil havárii,“ uzavřel Jakub Pivoňka, vedoucí oddělení obecné kriminality.

Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Na základě rozhodnutí soudu byl muž vzat do vazby a policisté ho poté odvezli do věznice. Případ kriminalisté dále vyšetřují. Za trestnou činnost hrozí obviněnému cizinci trest odnětí svobody až na deset let.

  • Facebook
  • Twitter