Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Muž z Pelhřimovska prodával falešné vstupenky nejen na hokejový šampionát

/
/
/
456 ZobrazeníPolicisté z Pelhřimova ve středu 15. května zadrželi čtyřiatřicetiletého muže z Pelhřimovska, který ve velkém falšoval a prodával vstupenky na Mistrovství světa v hokeji v Praze, ale i Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 v Německu. Mnozí tak možná ještě nevědí, že koupili falzifikáty.

„Už ve fázi prověřování tohoto případu měli kriminalisté podezření, že tento muž falšoval a prodával nejen vstupenky na hokejové mistrovství světa, ale také vstupenky na Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 v Německu. Podvedení lidé tak ještě ani nevědí, že mohou mít koupené falešné vstupenky,“ uvedla Dana Čírtková, tisková mluvčí.

Do současnosti se kriminalistům podařilo zadokumentovat pět poškozených, kterým podvodník způsobil škodu ve výši téměř 600 000 korun. „Jeden z podvedených totiž sám od podvodníka nakoupil větší množství vstupenek za téměř 490 000 korun. Tyto vstupenky pak dál rozprodával v domnění, že jsou pravé.
Ve středu 15. května vyšetřovatel oddělení hospodářské kriminality služby kriminální policie a vyšetřování územního odboru Pelhřimov zahájil jeho trestní stíhání. Muže jsme obvinili z přečinu podvodu, dílem dokonaného podvodu a dílem podvodu ve stádiu pokusu. Muž je v současné době stíhán na svobodě,“ dodala Dana Čírtková s tím, že se muž k trestné činnosti doznal a získané finanční prostředky většinou použil na sázky v sázkové kanceláři.

„Případ je velmi rozsáhlý zejména počtem poškozených a podvedených osob, proto bude pro naše kriminalisty časově i procesně velmi náročné kontaktovat všechny poškozené osoby a zadokumentovat všechny spáchané skutky. Někteří lidé, kteří mají doma falešné vstupenky, o tom ještě nemusí vědět, protože zápasy, na které si je zakoupili, se budou teprve hrát,“ dodal Luboš Jakoubek, zástupce ředitele územního odboru Pelhřimov.
Obviněný muž začal páchat tuto trestnou činnost už koncem listopadu loňského roku, když prostřednictvím aplikace Messenger sociální sítě Facebook, případně jiným způsobem, nabízel prodej vstupenek na Mistrovství světa v ledním hokeji v Praze, případně vstupenek na jiná sportovní utkání a nechal si posílat peníze na bankovní účet. Místo skutečných vstupenek, které neměl k dispozici, zasílal zájemcům padělky, které sám vyráběl. Většina falešných vstupenek na hokejové mistrovství světa je na zápasy, ve kterých hraje tým České republiky. Padělky všech vstupenek, které prodával obviněný muž, mají stejný QR kód a čárový kód.

Zabalené stopy trestné činnost čtyřiadvacetiletého muže, foto: Policie ČR

„Proto doporučujeme všem lidem, kteří si kupovali vstupenky mimo oficiální místa prodejů, aby si vstupenky zkontrolovali ještě předtím, než na zápasy vyjedou. Platí to jak pro utkání MS v hokeji, tak pro červnové Mistrovství Evropy ve fotbale v Německu. Pokud budou mít lidé jakékoliv podezření, že si zakoupili padělky vstupenek, mohou se s oznámením obrátit na kteroukoliv služebnu Policie České republiky. Doporučujeme, aby s sebou vzali podezřelé vstupenky a veškeré kontakty, údaje a čísla účtů, kam případně poslali platbu při jejich nákupu. Policistům i sobě tak výrazně usnadní zadokumentování případného protiprávního jednání, které je v této věci vedeno,“ uzavřela Dana Čírtková.

  • Facebook
  • Twitter