Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Muž v Moravských Budějovicích zabil ženu, policisté ho krátce nato zadrželi

/
/
/
924 ZobrazeníV sobotu 27. října kolem jedenácté hodiny dopoledne došlo v Moravských Budějovicích k násilnému trestnému činu, při kterém zemřela žena. Případ vyšetřují krajští kriminalisté z odboru obecné kriminality. 

„Na místo vyjela nejbližší policejní hlídka a kompletní výjezd služby kriminální policie a vyšetřování. Okamžitě se rozjelo pátrání po pachateli násilného trestného činu. K útoku na ženu došlo uvnitř prodejny na náměstí v Moravských Budějovicích. Osmatřicetiletá těžce zraněná žena se ještě dostala ven před prodejnu, kde zkolabovala a ani okamžitý příjezd záchranářů ji nedokázal zachránit život.
V odpoledních hodinách se podařilo zadržet čtyřicetiletého muže, který je důvodně podezřelý z toho násilného činu. Muž byl umístěn do policejní cely,“ popsala událost Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

V pondělí 29. října proběhlo před okresním soudem v Třebíči vazební řízení a na muže byla uvalena vazba. Policisté ho přímo ze soudní síně eskortoval do vazební věznice v Brně.

„Vrah se s obětí dobře znal, znal její zvyklosti, její způsob života. Věděl, kde bydlí, kde se pohybuje. Na čin se dopředu připravil a naplánoval ho. Přišel do obchodu, kde žena pracovala a počkal, až odejdou všichni zákazníci. Pak na ženu surovým způsobem zaútočil,“ uvedl k případu Pavel Kubiš, vedoucí odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina. Pachatel na ženu zaútočil nožem a zasadil ji větší množství bodnořezných ran. K činu se doznal. Kriminalisté se budou zabývat motivem vraždy. S největší pravděpodobností budou hrát svoji roli osobní vztahy mezi obětí a pachatelem.

„V letošním roce se na Vysočině jedná o druhý případ kvalifikovaný jako zločin vraždy, jde ale o první dokonanou vraždu. První letošní pokus vraždy se stal v červnu na Pelhřimovsku, kde muž po hádce napadl nožem svoji družku. Žena útok přežila díky včasné pomoci ze strany záchranářů,“ dodala Dana Čírtková.

Aktualizace: 29. 10., 20.00

  • Facebook
  • Twitter