Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Muž se v Třebíči z lupu dlouho neradoval, skončil v rukou policistů

/
/
/
316 ZobrazeníK loupežnému přepadení došlo ve čtvrtek 9. února v noci v Třebíči, muže zaútočil po zavírací době na zaměstnankyni obchodu, ohrožoval ji nožem, a když se mu nepodařilo získat peníze, donutil ji vydat její šperky.

Ihned po oznámení přepadení obchodu vyjely na místo policejní hlídky. „Přepadená žena neutrpěla při loupeži zranění, které by si vyžádalo okamžité lékařské ošetření. Policisté zjistili popis muže a začali ho ve městě hledat. V krátké době ho nalezli na Komenského náměstí, kde byl v prostoru zastávky. Podezřelého muže policisté zadrželi a odvezli na oddělení, kde byl umístěn do cely. Šperky, kterých se při loupeži zmocnil, kriminalisté je zajistili, mohou se tak vrátit zpět jejich majitelce,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání muže. „Devětadvacetiletý muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže,“ dodal Milan Špaček, vedoucí oddělení obecné kriminality třebíčské policie. Jak dále dodal, obviněný muž byl v minulosti už soudně trestán.
„Muž je obviněn z toho, že se zamaskoval a ve vstupní chodbě přepadl obsluhu podniku. Ženu fyzicky napadl a ta upadla. Muž po ní požadoval vydání peněž a ohrožoval ji nožem. Když neuspěl, svoje výhrůžky ještě stupňoval a napadená žena měla obavu o svůj život a zdraví. Donutil ji vydat šperky a poté muž utekl. Kromě toho, že přišla přepadená žena o své šperky, vznikla jí škoda ještě poškozením věcí, jako brýlí a oblečení,“ doplnila tisková mluvčí.
Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Na základě rozhodnutí soudu byl vzat do vazby a policisté ho eskortovali do věznice. Případ kriminalisté dále vyšetřují. Za zvlášť závažný zločin loupeže lze podle policistů uložit trest odnětí svobody až na deset let.

  • Facebook
  • Twitter