Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Muž napadl v Jihlavě revizorku a cestující nunčaky

/
/
/
814 ZobrazeníDevatenáctiletý muž napadl na začátku července v městské hromadné dopravě v Jihlavě nunčaky, asiskou bojovou zbraní, revizorku a cestují trolejbusu. Kriminalisté ho dopadli a obvinili ze dvou trestných činů.

„Na začátku července v Jihlavě na trase městské hromadné dopravy vedoucí ve směru od Havlíčkovy do Brtnické ulice cestoval v trolejbusu mladík, kterého kolem půl čtvrté odpoledne kontrolovala revizorka. Muž neměl platnou jízdenku a při řešení situace nejprve spolupracoval.
Po zastavení na zastávce ale po ženě z krátké vzdálenosti hodil plechovku s nápojem a dále ji a jednu z cestujících postříkal čisticím prostředkem. Z trolejbusu poté vyběhl ven, kam ho následoval řidič. Když ho dostihl a pokusil se ho zastavit, mladík po neúspěšné snaze se vyprostit vyndal dvě krátké dřevěné hůlky spojené řetízkem, zvané nunčaky, a pokusil se jimi řidiče trolejbusu udeřit. Ten ale rychle zareagoval, úder vykryl a nunčaky mladíkovi vzal. Mladý muž poté z místa utekl, ale konec jeho násilného jednání to ještě neznamenal.
Když se řidič vrátil do trolejbusu, mladík ještě znovu přiběhl, v trolejbusu opět vystříkal čisticí prostředek a utekl,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Policisté přijali trestní oznámení, začali ihned po pachateli pátrat a napadení šetřit. „Nunčaky, které mladík při útoku použil, jsme zajistili,“ dodal Martin Varhaník, komisař oddělení obecné kriminality. Prověřování případu převzali kriminalisté jihlavského územního odboru. Na základě šetření podezřelého mladíka dopadli, jedná se o devatenáctiletého muže z Třebíčska.

Policejní komisař zahájil trestní stíhání muže, který byl obviněn ze spáchání dvou trestných činů. „Muž byl obviněn z pokusu přečinu ublížení na zdraví a přečinu výtržnictví,“ doplnil Radomír Němec, vedoucí oddělení obecné kriminality.
Obviněný muž byl v minulosti za výtržnictví už opakovaně soudně trestán, vloni odešel od soudu s podmínečným trestem odnětí svobody se zkušební dobou až do konce letošního roku.

Případ kriminalisté dále vyšetřují. „Za trestné činy lze uložit trest odnětí svobody až na tři roky,“ zakončil vedoucí jihlavských kriminalistů.

  • Facebook
  • Twitter