Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Mladíka na silnici mezi Sobíňovem a Ždírcem nad Doubravou zřejmě srazilo auto

/
/
/
2560 ZobrazeníKriminalisté z Havlíčkova Brodu v současné době prověřují okolnosti úmrtí šestnáctiletého chlapce, hlavní prověřovaná verze směřuje k tomu, že mladíka srazilo dosud nezjištěné motorové vozidlo. Proto policisté hledají případné svědky.

Tělo mladíka bez známek života našli náhodní kolemjedoucí v sobotu 12. října kolem druhé hodiny ranní na okraji silnice II/345 mezi Sobíňovem a Ždírcem nad Doubravou. „I přes poskytnutí okamžité pomoci přivolaný lékař konstatoval smrt. Ke stanovení přesné příčiny úmrtí byla nařízena soudní pitva. V současné době je hlavní prověřovanou verzí kriminalistů, že mladíka srazilo dosud nezjištěné motorové vozidlo,“ popsala Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Havlíčkobrodští kriminalisté kromě jiného důkladně prověřují všechny dostupné kamerové záznamy, které by mohly pomoci při prověřování okolností, za kterých k úmrtí mladíka došlo. „Opakovaně se proto obracejí na případné svědky, kteří by mohli poskytnout svědectví k pohybu mladíka, který šel pěšky po silnici II/345 mezi Sobíňovem a Ždírcem nad Doubravou v sobotu 12. října časně ráno v době od 1.00 do 2.30,“ dodala tisková mluvčí.

Kriminalisté zjistili z kamerových záběrů na kruhovém objezdu ve Ždírci nad Doubravou průjezd vozu Renault Scénic s panoramatickou – prosklenou – střechou. „Jedná se o vozidlo pravděpodobné světlé barvy (úvodní foto). Vozidlo na kruhový objezd najelo od Nového Ranska, tedy od Havlíčkova Brodu, a po vyjetí na třetím výjezdu pokračovalo v jízdě směrem na Sobíňov. Zaznamenaný čas průjezdu vozu přes kruhový objezd je 12. října ve 2.05. Po vyhodnocení dalších kamerových záběrů bylo ve Ždírci nad Doubravu zachyceno osobní vozidlo, které přijíždělo ve směru od obce Sobíňov v čase 02.09 a projíždělo po účelové komunikaci podél prostoru čerpací stanice Benzina a následně odbočilo vpravo na silnici I/34 a pokračovalo v jízdě směrem na Nové Ransko. Jednalo se o zatím blíže neustanovené osobní motorové vozidlo v provedení combi, pravděpodobně světlé barvy. Mohlo by se jednat o vozidla VW Passat B5 combi, VW Golf 3 combi, Škoda Octavia I combi, Audi A4 combi případně osobní vozidlo podobného typu,“ doplnila Dana Čírtková.

Kriminalistům by při prověřování okolností případu výrazně pomohlo, kdyby se přihlásil řidič vozu Renault Scénic. Kriminalisté by také uvítali, kdyby se jim přihlásil řidič, který projížděl po účelové komunikaci prostorem benzínové čerpací stanice Benzina ve Ždírci nad Doubravou. „Se svým svědectvím se mohou přihlásit případně další osoby, které by mohly podat k uvedeným vozidlům nebo k prověřované události bližší informace. Kriminalisté všechny případné svědky žádají, aby se svým svědectvím kontaktovali linku tísňového volání 158 nebo se obrátili přímo na kriminalisty z oddělení obecné kriminality SKPV územního odboru Havlíčkův Brod – telefonické spojení – 974 271 326, 974 271 320, případně aby kontaktovali vyšetřovatele případu na e-mailu: pavel.vidner@pcr.cz nebo frantisek.steidl@pcr.cz,“ uzavřela tisková mluvčí.

  • Facebook
  • Twitter