Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Mladí z dětských domovů se rozvíjejí na společných víkendech

/
/
/
349 ZobrazeníStrach z neznáma, žádná nebo minimální podpora rodiny a blízkých, nedostatek finančních prostředků. To je jen několik bariér, které děti při opouštění dětského domova musí překonat. Kraj Vysočina proto realizuje projekt, který jim pomáhá překážky znesnadňující start do dospělého života zmírnit.

Desítka mladistvých z dětských domovů Kraje Vysočina a pěstounské péče mohla předposlední dubnový víkend strávit v Sázavě u Žďáru nad Sázavou. Někteří se zúčastnili už po několikáté, jiní přijeli poprvé. Pracovníci sociálního odboru krajského úřadu pro ně připravili pestrý program s cílem podpořit u mladých samostatnost, sebevědomí a motivovat je k další cestě životem. Celý pobyt tentokrát provázelo téma sebehodnoty, vztahu k sobě a druhým a zdravého životního stylu.

Konzultace s vizážistkou nebo malování stromu přání

„Na víkendové pobyty jezdím opakovaně, těším se na možnost setkání s lektory a mladými z jiných domovů. V bloku s vizážistkou jsme si povídali například o tom, jak se oblékat a nalíčit na různé příležitosti. Druhý den mě bavilo malování stromu přání, při kterém jsem si ujasňovala, co bych v budoucnosti skutečně chtěla. Vždycky odjíždím pozitivnější a vím, že i venku jsou lidi, na které se můžu obrátit,“ podělila se o své dojmy z pobytu jedna z účastnic.

Cestování a odlišnosti národů i kultur

„Mě zase zaujal blok o cestování, ve kterém jsem se dozvěděl, jak mě může cestování obohatit, a že se do jiných zemí můžu podívat i levně. Povídali jsme si o odlišnostech národů, kultur nebo náboženství. Vyhovuje mi, že se můžu lektorům svěřit nebo se s nimi poradit, například při výletu do Žďáru nebo hraní ping pongu,“ doplnil další účastník.

Víkendové pobyty jsou realizovány pod záštitou projektu: „Rozvoj inovativních postupů v rámci sociální ochrany a prevence v Kraji Vysočina, reg. č. CZ.03.02.02/00/22_006/0000537“, spolufinancovaného z OPZ plus. Další pobyty se uskuteční na podzim letošního roku. Účastnit se mohou mladiství z dětských domovů a pěstounské péče, kteří se připravují na samostatný život.

  • Facebook
  • Twitter