Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Mladé talenty už potřetí v Bystřici nad Pernštejnem

/
/
/
899 ZobrazeníZačátkem srpna se potřetí sjedou do Bystřice nad Pernštejnem mladí milovníci filmového umění, aby se zúčastnili festivalu studentské tvorby START FILM. Uskuteční se od 4. do 10. srpna a nabídne filmy či nevšední setkání s osobnostmi. 

Pro účastníky je určen program skládající se z workshopů, jejichž lektoři jsou zkušení profesionálové, leckdy ověnčení cenami z významných festivalů a soutěží. Workshop hrané tvorby tak letos povede režisér Václav Kadrnka, držitel Křišťálového glóbu z MFF v Karlových Varech. V Bystřici také divákům osobně představí svého oceněného Křižáčka.

Zahájení festivalu v loňském roce s prezidentem Jiřím Mádlem

Ke zhlédnutí bude například i jeden z nejlepších a nejdiskutovanějších domácích dokumentů loňského roku – snímek Hranice práce talentované režisérky Apoleny Rychlíkové, která pro mladé zájemce chystá workshop zaměřený právě na dokumentární tvorbu. Akreditovaní účastníci workshopů si dále vyzkouší třeba natáčení opravdického videoklipu nebo se na pár dnů se vžijí do kůže filmového producenta či přísného filmového kritika.

Na festival však zavítá i mnoho speciálních hostů nad rámec filmových workshopů. Koncertem potěší všechny své fanoušky oblíbený herec a zpěvák Jan Budař. Hned po jeho skončení navíc uvede jeden ze svých nejlepších filmů, proslulou komedii z moravské metropole Nuda v Brně. Těšit se můžete také na delegace hostů k filmům Hastrman nebo Bajkeři. Každodenní večerní promítání budou opět probíhat pod širým nebem na Masarykově náměstí, ale i v prostorách Kulturního domu. Kompletní program filmových projekcí slibují pořadatelé zveřejnit během první poloviny července.

Loňský vítěz soutěže studentských filmů

A jaký by to byl festival studentské tvorby bez studentských filmů? Ani ty samozřejmě nemůžou v nabídce START FILMu chybět. Loni se do výroční soutěže o nejlepší studentské filmy přihlásilo více než 100 snímků, z nichž ty nejkvalitnější byly k vidění na velkém plátně právě během festivalu. I letošní nadílka se prý jeví víc než slibně. Pokud i vy znáte ve svém okolí mladé filmové talenty nebo mezi ně dokonce patříte, neváhejte své dílo přihlásit – uzávěrka je 7. července, soutěží se třeba o zájezd do Anglie a letos poprvé dokonce i o finanční ceny.

Pořadatelem festivalu je opět Kinematograf bratří Čadíků za podpory města Bystřice nad Pernštejnem. Více se o START FILMu dozvíte na jeho oficiálních stránkách www.startfilm.cz. Zájemci zde získají podrobnější informace o způsobu akreditace na lákavé filmové workshopy. Jejich spojujícím mottem, které se promítlo i do letošního „okatého“ vizuálu, je provokativní otázka: „Taky to vidíš jinak?“ My to zatím vidíme tak, že třetí ročník mladého festivalu bude nepochybně tím nejnabitějším.

Showreel z loňského ročníku.

Rozhovor se speciálním hostem Jiřím Mádlem.

 

  • Facebook
  • Twitter