Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Michal Prášek premiérově startoval na mezinárodním německém šampionátu IDM

/
/
/
151 ZobrazeníÚvodní podnik prestižního mezinárodního německého šampionátu IDM se kona o uplynulém víkendu na německém okruhu Sachsenring. Havlíčkobrodský závodník Michal Prášek startoval ve řídě Supersport za německý tým Moto Life na motocyklu Triumph.

„Byla to pro mě obrovská zkušenost a zážitek,“ neskrýval nadšení Prášek, který letos premiérově odjede celý šampionát. „V pátečním tréninku jsem začal skvělým tempem, kdy se mi neustále dařilo zlepšovat a první den jsem zakončil časem 1.27.4 a celkově osmým místem,“ říká Prášek.

„Do první kvalifikace jsme udělali ještě pár drobných změn v nastavení motorky a podařilo se nám zase o jednu sekundu zrychlit na čas 1.26.4. Během kvalifikace jsem se pohyboval na celkově třetím místě, což bylo nad mé očekávaní,“ říká Prášek s tím, že v závěru tréninku se propadl o jednu pozici. Ve druhé kvalifikaci pak ještě zrychlil a do nedělních závodů startoval ze druhé řady, tedy 6. místa.

„V prvním závodě se nám nepodařilo úplně trefit ideální nastavení, snažil jsem se jet hodně na hranici možností a přes lehký pád jsem závod dokončil na šestnáctém místě,“ popsal Prášek. Druhý závod se jel za divokých klimatických podmínek. „Neustále poprchávalo, tempo v závodě bylo velmi rychlé vzhledem k podmínkám, dlouhou dobu se mi dařilo velmi tvrdě bojovat o třetí místo. V závěru jsem se ale propadl a cílem projel na 6.místě,“ uzavírá Prášek a děkuje celému týmu za skvělou práci.

  • Facebook
  • Twitter