Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Mezi Humpolcem a Koberovicemi se o víkendu uzavře dálnice D1

/
/
/
1373 ZobrazeníNa přelomu února a března dojde k demolici dvou nadjezdů na dálnici D1 na 83. a 88. kilometru, a proto dojde k uzavření provozu v době od 19.00 v sobotu 29. února do 9.00 v neděli 1. března.

Oba nadjezdy budou odstraněny a znovu vybudovány v rámci modernizace dálnice D1 v úseku exit 81 Koberovice – exit 90 Humpolec, kdy dojde k rozšíření vozovky pod nimi o 75 cm na obou stranách. Práce provede EUROVIA CS pro Ředitelství silnic a dálnic ČR.
„Samotnému odstranění obou mostů budou předcházet přípravné práce, které zahájíme už v pondělí 24. února. V okolí obou mostů dojde k dílčím dopravním opatřením, aby byl vymezen bezpečný prostor pro pracovníky. V rámci přípravných prací dojde k vybudování mostních opěr obou nadjezdů. Uzavřeny budou předmětné nadjezdy a zpevněné krajnice po obou stranách D1,“ uvedla Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS.
V pátek 28. února v noci pak budou následovat přípravy na samotné snesení nadjezdů. Mezi EXIT 66 Loket po EXIT 90 Humpolec ve směru na Brno a EXIT 90 Humpolec po EXIT 75 Hořice na Prahu bude provoz veden vždy v jednom jízdním pásu.
V sobotu 29. února v 19.00 se mezi oběma exity dálnice uzavře úplně a doprava bude vedena po objízdných trasách až do neděle 1. března do 9.00, kdy bude obnoven provoz vždy v jednom páse a po poledni pak v režimu 2+2 jízdní pásy.
Objízdná trasa pro vozidla nad 12 tun bude vedena obousměrně od exit 21 Mirošovice po silnici I/3, dálnici D3 a dále po silnici I/19 zpět na D1 u Humpolce. Objízdná trasa pro vozidla do 12 tun pak povede ve směru na Brno od exitu 81 Koberovice po silnici II/130 a III/12936 přes Jiřice a dále po silnici III/12395 do Humpolce a následně na D1 u Humpolce. V opačném směru povede doprava od exitu 90 Humpolec po silnici I/34 a II/129 přes Humpolec, dále po silnici III/12395 přes Speřice, dále po silnici II/130 okolo Ledče nad Sázavou a následně po silnici II/150 zpět na D1 u Lokte. Všechny objízdné trasy budou vyznačeny.

„Všechny řidiče prosíme především o dodržování stanovených objízdných tras a rychlostí. Jsme si plně vědomi toho, že dopravní opatření v místě i objízdné trasy mohou způsobit komplikace v dopravě, a proto doporučujeme řidičům, aby si svou případnou cestu po D1 v daném termínu naplánovali, dodává Iveta Štočková, tisková mluvčí EUROVIA CS.

  • Facebook
  • Twitter