Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Meteorologové a hasiči varují: Pro Vysočinu platí výstraha před silným větrem

/
/
/
980 ZobrazeníČeský hydrometeorologický ústav vydal výstrahu, podle které má v sobotu 8. prosince 2018 Vysočinu zasáhnout silný vítr. Výstraha s nízkým stupněm nebezpečí platí v sobotu od 2.00 do 8.00.

V souvislosti s vydanou výstrahou hasiči na Vysočině radí, jak se zachovat při silném větru. „Před příchodem větru preventivně zajistěte okna, dveře, odstraňte nebo upevněte volně uložené předměty, např. květináče, zahradní nábytek, které mohou v důsledku větru ohrožovat okolí. Dávejte si pozor zejména na volně ležící plechy, skleněné výplně nebo jiné pevné a ostré předměty, z nichž se za silného větru stávají smrtící zbraně.
Bezpečný úkryt před silným větrem poskytují budovy s nenarušenou statikou. Omezte pohyb venku a jízdy autem, neschovávejte se pod stromy, nebo v okolí vyšších a starších budov, u kterých hrozí stržení střešní krytiny, tašky, plechy, rozhodně nechoďte do lesa.
Neparkujte auta pod stromy či v blízkosti něčeho, co hrozí zřícením, dávejte si pozor na vysoké sloupy.
Pokud za silného větru řídíte auto, jeďte maximálně opatrně a pomalu. Větrné poryvy mohou auto učinit neovladatelné a hrozí také zvýšené nebezpeční střetu s překážkou na silnici. Předem si zjistěte, zda trasa vaší jízdy je průjezdná a vozovka sjízdná, abyste neuvízli. Spadlých drátů elektrického napětí se nedotýkejte a vůbec se k nim nepřibližujte,“ popisuje Petra Musilová, tisková mluvčí krajských hasičů na Vysočině.
Současně by lidé měli sledovat vývoj situace ve sdělovacích prostředcích a v případě ohrožení volat hasiče na číslo 112 nebo 150.

  • Facebook
  • Twitter