Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Městské úřady na Vysočině se pomalu vracejí k běžnému provozu

/
/
/
919 ZobrazeníMěstské a obecní úřady na Vysočině se vracejí k téměř normálnímu provozu, od pondělí 20. dubna budou mít znovu otevřeno v tradiční úřední dobu, přesto trvá platnost nařízení o kontaktu osob.

Ještě tento týden to vypadalo před úřadem ve Světlé nad Sázavou, jako by se tam rozdávalo něco zadarmo. Fronta, které se díky nutným rozestupům táhla od vchodu, až k nedaleké kašně se zde utvořila pouze z důvodu využití služeb, které úřad nabízí.
„Za tu dobu, co bylo otevřeno, tu prošlo i sto lidí. Naštěstí nám moc pomohli strážníci městské police, kteří ty lidi usměrňovali, a tak proběhlo všechno v klidu,“ popisuje běžný den pokladní Hana Mašková.
„Hodně lidí přišlo zaplatit poplatek za odpady i když je čas na zaplacený posunutý, chtějí to mít už za sebou ať na to nemusí myslet. Přijelo ale i pár lidí z okolí a ti hlavně potřebují odbor dopravy,“ dodává Hana Mašková.
I na městském úřadě je nutné dodržovat přísné hygienické požadavky, a tak 3D tiskaři z Akademie – VOŠ, Gymnázium a SOŠUP Světlá nad Sázavou v čele s ředitelem Martinem Kubínem vyrobili pro město várku ochranných štítů. „Tentokrát poslouží pro potřeby našich úředníků a také Městské policii, příští týden už v klasických úředních hodinách.“ dodává starosta Jan Tourek.
Od pondělí 20. dubna by se ale mělo všem ulevit, protože zájemci budou mít více možností, kdy si na úřadě vyřídit vše, co potřebují. Otevřeno bude vždy v úřední den po dobu, na kterou jsou obyvatelé Světlé zvyklí.

 Pondělí                   8.00-11.30            12.15-17.00
 Úterý                                      není klasický úřední den – MěÚ uzavřen
 Středa                      8.00-11.30            12.15-17.00
 Čtvrtek                                  není klasický úřední den – MěÚ uzavřen
 Pátek                      8.00-11.30            12.15-15.00
Otevírací hodiny ve Světlé nad Sázavou

Ve dnech úterý a čtvrtek bude městský úřad prozatím uzavřerný. V uvedené dny budou občané odbaveni pouze v naléhavých případech nebo po předchozí telefonické dohodě s příslušným úředníkem. Výjimku tvoří úřední doba jednotlivých pracovišť Czech POINTu, pro veřejnost je stanovena v těchto hodinách:
Úterý 8.00 – 11.30
Čtvrtek 8.00 – 11.30

Provoz bude zajištěn prostřednictvím elektronického zvonku, který bude zvonit na pokladně MěÚ. Pracovník na pokladně zjistí, o jaký výpis z Czech POINTU má žadatel zájem a nasměruje ho na příslušný odbor.

Samozřejmě je i nadále upřednostňován písemný, elektronický či telefonický kontakt před kontaktem osobním ve všech případech, kdy je to možné, avšak při současném umožnění osobního kontaktu klientům v úředních hodinách.
Telefon podatelny úřadu, kde je možné dohodnout případnou schůzku ve dnech úterý a čtvrtek: 569 496 611.

Otevření Městského úřadu v plném rozsahu plánují také v Havlíčkově Brodě
V souladu s rozhodnutím Vlády ČR a uvolněním otevírací doby úřadu se otevře Městský úřad v Havlíčkově Brodě od pondělí 20. dubna.
„Nadále prosíme, aby obyvatelé využívali přednostně pro všechny úkony, u kterých je to možné, používejte vzdálený přístup, jako je pošta včetně té elektronické. Zájemci mohou využít všech dnů v týdnu, aby byla návštěva pokud možno co nejvíce rozložena a nedocházelo ke zbytečné kumulaci v omezených prostorech úřadu.
Protože jsme vázáni mimořádným opatřením ministra zdravotnictví, žádáme všechny, aby při návštěvě úřadu dbali zvýšené hygieny a při příchodu do budovy si ošetřili ruce dezinfekčním gelem. Automatický dávkovač je umístěn za vstupem do budovy. Rouška, respirátor či alespoň šátek na ochranu dýchacích cest je naprostou nezbytností. Při čekání udržujte od ostatních osob větší vzdálenost, pokud je to možné, alespoň dva metry,“ vyzývá havlíčkobrodské obyvatele Václav Stejskal, tajemník Městského úřadu v Havlíčkově Brodě.
Informační centrum v Havlíčkově Brodě, které se nachází v budově Nové radnice, zůstává do odvolání mimo provoz.

Od pondělí se dočkají otevření i v Pelhřimově
Městský úřad Pelhřimov na všech svých pracovištích včetně radnice bude pro veřejnost otevřen od 20. dubna v plném rozsahu za současného dodržování zvýšených hygienických požadavků. S ohledem na minimalizaci možnosti šíření nákazy koronaviru také tady upřednostňují písemný, elektronický a telefonický kontakt a platí stejná pravidla jako všude jinde.

  • Facebook
  • Twitter