Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Medailemi z pohárů třebíčští baseballisté vykompenzovali ztracené play-off

/
/
/
651 ZobrazeníTěsně před branami play-off letos skončili baseballisté Třebíč Nuclears, když o postup mezi šestici nejlepších týmů nejvyšší soutěže přišli až v posledním kole extraligy kvůli horší vzájemné bilanci s pražským celkem Tempo Titans. 


V sobotu přitom ještě drželi poslední postupovou příčku po výhře nad Olympií Blansko, kterou před domácím publikem porazili 11:5. Druhý den ale proti třetímu týmu základní části neuspěli a po prohře 3:9Kotlářkou Praha by jim postup zajistilo pouze zaváhání Tempa s brněnskou Technikou. To se ale nestalo. Muže tak teď místo bojů o titul čekají zápasy o obhájení příslušnosti k nejvyšší soutěži.

Dominik Doležal byl proti Blansku jednou z opor domácích Nuclears. Společně s nadhazovačem Lukášem Hlouchem ho fanoušci nominovali do zápasu hvězd extraligy. O víkendu oba nastoupí v Praze ve výběru Západu.

Zklamání ze ztráty play-off na poslední chvíli ale dostatečně vykompenzovaly úspěchy třebíčských týmů v mládežnických pohárech. Hned ve třech kategoriích se mladé naděje probojovaly až do finále a ke třem stříbrným medailím kategorií do deseti, třinácti a osmnácti let přidali ještě jedenáctiletí bronz. Poslední věkovou kategorií, kterou vrchol první poloviny sezóny teprve čeká, jsou osmileté děti. Ty ale mají už nyní jisté zlaté medaile, protože na největším evropském turnaji této kategorie získává zlatou všech šestnáct celků, které do závěrečné části prošly náročnou kvalifikací.

Dobré umístění v Českém baseballovém poháru je o to důležitější, že je klíčem k postupu na podzimní vyvrcholení sezóny v podobě mistrovství České republiky. Tam vítěze jednotlivých oblastních soutěží doprovodí další týmy právě podle výsledků na poháru.

Fanoušci baseballu v Třebíči se mohou těšit na zajímavou podívanou i v létě. Hned začátkem prázdnin bude totiž areál Na Hvězdě hostit sérii zápasů reprezentace mužů České republiky a Německa! Utkání jsou na programu ve středu 4. a ve čtvrtek 5. července od 16.00 a třetí vzájemný duel v pátek 6. července pak začíná už v 15.00.

  • Facebook
  • Twitter