Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Mateřské školy v Jihlavě se budou otevírat v souladu s doporučením ministerstva

/
/
/
954 ZobrazeníPrvní mateřské školy v Jihlavě město Jihlava otevře nejdříve po skončení nouzového stavu. V současné době se však počítá s celoplošným otevřením až k termínu 25. května tak, jak doporučuje i ministerstvo zdravotnictví (MZ ČR).

MZ ČR doporučuje zřizovatelům předškolních zařízení jejich otevření ke stejnému datu jako otevření prvního stupně základních škol, tedy k termínu 25. května, pokud nedojde ke zhoršení epidemiologické situace a za přesně stanovených podmínek. „V souladu s tímto doporučení bude postupovat i město Jihlava,“ uvedl radní pro oblast školství Daniel Škarka s tím, že ale město bude i nadále sledovat aktuální vývoj a pokud dojde k výrazné změně, bude reagovat.

V jihlavských mateřských školách navíc pracuje zhruba 15% personálu, který patří mezi coronavirem nejohroženější skupiny obyvatel. „Některé učitelky mají proto oprávněné obavy nastoupit mezi děti v dřívějším termínu, navíc, když ještě nebyla stanovena přesná pravidla práce v takových dětských kolektivech,“ doplnil vedoucí odboru školství jihlavského magistrátu Tomáš Koukal.

  • Facebook
  • Twitter