Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Mateřská škola Na Dolech v Jihlavě poskytuje internátní provoz

/
/
/
842 ZobrazeníPo necelých třech letech, kdy byl podepsán první dokument o společném projektu města Jihlavy a největšího zaměstnavatele ve městě, společnosti BOSCH Diesel, se otevřely dveře do nové mateřské školy Na Dolech.

Týden před zahájením školního roku si novou školku společně se zástupci všech organizací, které se na stavbě moderní budovy podíleli, prohlédly i malé děti.

„Nedokáži popsat, jak hezká ta školka je. To totiž dokáží jen děti, které si tady kolem nás hrají, běhají a výskají. Je však důležité si uvědomit, že celý tento projekt vznikl na základě spolupráce města, místní architektonické kanceláře, místní stavitelské společnosti a lokálního zaměstnavatele. Je to prostě školka od nás pro nás, navíc postavena včas, a to za pouhých 353 dní,“ uvedl náměstek primátorky pro rozvoj města Petr Laštovička.

Kapacita školky je sto míst, avšak 75 z nich je vyhrazeno pro děti zaměstnanců společnosti BOSCH Diesel. Jedinečnost školky v rámci celého kraje Vysočina tkví v možnosti přespání dětí, kterou ocení zejména rodiče pracující na nočních směnách.

Do stavby mateřské školy město investovalo necelých 85 milionů korun, a to s finanční podporou z Integrovaného regionálního operačního programu. Společnost BOSCH Diesel se zavázala po deset let finančně podporovat provoz školky milionem korun ročně.

„Chceme, aby se Jihlava a Kraj Vysočina staly přitažlivým místem pro chytré mozky, nejlepší talenty a vzdělané inovátory nových myšlenek. Z tohoto pohledu je investice do vzdělání dětí v předškolním věku nejen dobrou investicí do zajištění budoucnosti našeho závodu, ale i dobrou investicí pro budoucnost nás všech,“ uvedl při úvodním proslovu ekonomický ředitel společnosti BOSCH Diesel Ralph Klaus Carle.

Moderní budova

Interiér školky je vybaven vlastní kuchyní, polytechnickou dílnou i vodním světem s vířivkou a saunou. Mateřská škola má čtyři třídy, z nichž každá obsahuje hernu, ložnici, šatnu a sociální zařízení.

„Děti mohou využít i velkou školní zahradu s množstvím herních prvků. Součástí investiční akce bylo také vybudování související infrastruktury – přístupového chodníku, parkoviště, obslužné komunikace, přípojek inženýrských sítí a kontejnerového stání,“ uvedl Petr Laštovička. Budova školy je navíc navržena s téměř nulovou spotřebou energií při využití nejmodernějších technologií.

Během slavnostního otevření školky promluvili kromě zástupců města a sponzorské společnosti také Jaroslav Huňáček z architektonické kanceláře Fortis, která zpracovala projektovou dokumentaci a architektonickou studii, ředitelka školky Ljubica Váchová-Nováková či Martin Podzimek, ředitel společnosti Podzimek a synové, která budovu postavila. Děti ze školky od přítomných obdržely také spousty darů, mimo jiné finanční příspěvek v hodnotě více než 600 tisíc korun na vybavení a sportovní aktivity od zástupců společnosti BOSCH Diesel.

  • Facebook
  • Twitter