Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Máte rádi fantasy příběhy? Nyní můžete podpořit spisovatelku z Vysočiny

/
/
/
1221 ZobrazeníMichaela Beránková z Pelhřimovska, která je v současné době na mateřské dovolené, si vyzkoušela jaké to je, stát se spisovatelkou. Na internetu právě běží kampaň na podporu vzniku opravdového papírového výtisku její knihy.

Jestli vyjde, nebo ne, tedy záleží jen na vás. Kniha Iluze je určena především pro dospívající dívky, ale podle spisovatelky, si v ní najde něco každý, kdo má rád fantasy literaturu s prvky sci-fi a trochou romantiky.

„Na Zemi nastal Den zániku. Slunce se zvětšilo a povrch na Zemi se proměnil ve vyprahlou pustinu. Poslední obyvatelé přežívají uvnitř silového pole na území bývalé Evropy. U mnoha z přeživších se v důsledku magnetických změn začaly projevovat paranormální schopnosti, které jim i ostatním pomáhají přežít v nehostinných podmínkách.“

Více už nám o samotné knize a o tom, jak její vznik mohou čtenáři podpořit, prozradila sama autorka.

Michaela Beránková

Míšo, kdy a jak tě napadlo, že se z tebe stane spisovatelka?

Já vlastně ani nevím přesně kdy. Odmala jsem hodně sledovala seriály a ráda si k nim přimýšlela a sepisovala vlastní konce, až jsem si jednoho dne řekla, že si napíšu vlastní příběh. A zjistila jsem, že mě to baví.

Tohle není tvoje prvotina a už jsi nějaké knihy vydala elektronickou cestou.

Ano, to je pravda. Ale už je neseženete. Když jsem se dozvěděla o možnosti vydat si knihu pomocí crowdfundingové kampaně, došlo mi, jak důležité je, aby se na knihu podíval redaktor a korektor, respektive i grafik, aby obálka aspoň trochu reprezentovala. Uvědomila jsem si, že chci, aby všechny ty knihy časem prošli náležitou péčí, protože to jim zvedá hodnotu a ony si to zaslouží, nehledě na to, že tištěná kniha je prostě tištěná kniha.

Teď se snažíš vydat knihu Iluzi. O čem tvá kniha je a kdo by si ji měl rozhodně přečíst?

Kniha popisuje, jak lidé přežívají v izolaci silového pole, které je chrání před radiací, žárem a magnetickými vlivy prostředí, protože se Slunce změní v červeného obra o miliony let dřív, než se čekalo. Samozřejmě než vědci silové pole stabilizovali, magnetické změny a záření ovlivnili lidskou DNA, což mělo za následek, že se u nich začali projevovat paranormální schopnosti.

I když… nic není takové, jak se na první pohled zdá.

Rozhodně ji doporučuju všem, kteří milují fantasy a rádi se nechávají strhnout příběhem a překvapit se nečekaným vývojem událostí.

Kde jsi při psaní čerpala inspiraci?

Z mé vlastní hlavy, protože miluju fantasy a mám bohatou představivost. Původně to měl být příběh, který by lidem ukázal, kdo jsem a čemu věřím. V té chvíli jsem už věděla, že se bude jmenovat Iluze. Název knihy má mnoho skrytých významů, ale některé z nich čtenář pochopí až na konci knihy.

Kdo tě při jejím vzniku nejvíce podporoval? 

Můj manžel, díky němu jsem měla čas a prostor, abych se mohla ponořit do svého světa a nechat se unášet příběhem. A určitě i starší dcerka, protože mi dokáže naslouchat a můžu s ní všechny své myšlenky a nadšení sdílet.

Knihu Iluze můžete podpořit v crowdfundingové kampani

A jak tedy mohou zájemci vznik tvé knihy podpořit?

Teď do 16. prosince běží na odkaze www.bit.ly/KupIluzi crowdfundingová kampaň, kde se vybírají finance, aby se vydání knihy a práce na ní mohli zaplatit. Probíhá to formou předprodeje, kdy si za finanční příspěvek předkoupíte výtisk knihy nebo její elektronickou verzi za zvýhodněnou cenu. Vlastně si prostě koupíte knihu jako z jiných e-shopů, jen si na ni půl roku počkáte. Vždycky všem opakuju, že kdyby se cílová částka nevybrala, přispěvatelům se do několika dnů po skončení kampaně vrátí peníze zpátky.

Co když to nevyjde, máš nějaký plán B?

Teď o tom moc nepřemýšlím, protože mít plán B znamená, že tomuto projektu nevěřím natolik, abych do něho dala energii. Samozřejmě kdyby to nevyšlo, budu hledat jiné cesty, jak Iluzi vydat a dostat do světa.

Co bys vzkázala všem, kteří už přispěli, nebo chtějí přispět?

Moc děkuji všem, kdo přispějí, že pomůžou knize k vydání. Každý z vás je moc důležitý. Vždycky jsem si myslela, že všechno můžu zvládnout sama a že nikoho k životu nepotřebuju, ale když se přede mnou otevřela možnost vydání touto cestou, pochopila jsem, jak šeredně jsem se pletla. Takže všem lidem, kteří se rozhodnou mě podpořit a knihu si koupit, jsem nesmírně vděčná a beru je za své rovnocenné partnery.

  • Facebook
  • Twitter