Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Markéta Schimmerová Procházková zpívala pro Bárku

/
/
/
216 ZobrazeníBenefiční koncert v polenském kostele Nanebevzetí Panny Marie na podporu Bárky nadchl všechny účastníky. Nádherný chrám byl bezmála zcela zaplněn a výtěžek z dobrovolného vstupného přesáhl 55 tisíc korun. Organizátorem akce, na níž v hlavní roli vystoupila ambasadorka hospice Markéta Schimmerová Procházková, byla Farnost Polná a výraznými podporovately byly i Město Polná a Mlékárna Polná.

Plakáty slibovaly pěvecké vystoupení ambasadorky s pěveckými hosty Marií Němcovou a Petrou Sladkou, které doprovázeli Petr Ožana na klávesy a na perkuse Jan Doležal. Směs převzatých i vlastních písní návštěvníky pohladila, pobavila i dovedla k zamyšlení. Odměnou vystupujícím byl v závěru akce dlouhotrvající potlesk zaplněného polenského kostela. „Před několika lety Markéta věnovala hospici finanční výhru z pěvecké soutěže a ihned přislíbila i další pomoc. Další koncert proběhl v roce 2019 v Lukách nad Jihlavou a místní kostel byl úplně plný. Dlouhá doba covidu a s tím související nejistota pro pořádání podobných akcí koncert dlouho znemožňovaly. Teď jsme se všichni dočkali a nálada koncertu předčila očekávání,“ nedokázala v závěru akce tlumit dojetí Markéta Brestovská, vedoucí hospice Bárka.

Návštěvníci vyjádřili svou podporu Bárce dobrovolným vstupným, nákupem CD a nabízelo se i využití QR kódu a převodem libovolné částky pomocí mobilní aplikace. Vedle samotného koncertu jim byl odměnou i krátký film o činnosti a poslání hospice, který celou akci zahájil. Ve večerních hodinách byl spočítán obsah pokladničky a přesný výsledek je 57 323 Kč.

„Z celého srdce děkuji všem, kteří se podíleli na organizaci koncertu, všem, kteří přišli, všem, kteří pomohli. Jsem dojatá a vděčná, že se koncert nesl v duchu, který jsem si vysnila. A moc se těším na příště,“ řekla k tomu Markéta Procházková.

Slova díků po skončení akce měla na rtech i Markéta Brestovská. „Moc si vážíme velké účasti a takové podpory. Víme kolik sil a času koncert stál Lukáše Hrdinu, jakožto hlavního organizátora. Moc si vážíme času a nasazení všech účinkujících. Koncert byl krásným uměleckým zážitkem. Kolegyně během akce opakovaně stíraly z očí kapky slz a asi nedokážeme více, nebo přesvědčivěji vyjádřit naši vděčnost a poděkování.“

  • Facebook
  • Twitter