Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Maminky po porodu si v novoměstské nemocnici mohou dát, na co mají právě chuť

/
/
/
184 ZobrazeníNový bufet pro maminky zřídila Nemocnice Nové Město na Moravě na porodním oddělení. Ženy po porodu si tak mohou vybrat jídlo, na které byly z domu zvyklé.

„Nahradili jsme tak výdej snídaní, ale místnost je maminkám přístupná po celý den. Je to bezplatné, maminky si kdykoliv mohou dát, na co mají chuť. Když mají hlad, mohou si třeba dát druhou večeři,“ říká vedoucí stravovacího provozu Jan Hutař.
Jogurty, tvarohové dezerty, šunka, sýr, ovesné vločky, mléčné nápoje, marmeláda, ovocné přesnídávky a další potraviny jsou maminkám volně k dispozici. Samy si tak mohou sestavit jídelníček. Pacientky, které mají nějaké dietní omezení, dostávají stravu individuálně na základě indikované diety nebo jim s výběrem pomůže nutriční terapeutka. „Ze stravovacího provozu denně chodí pouze pečivo, obědy a večeře. S večeří posíláme maminkám i čerstvé ovoce,“ podotkl Jan Hutař. „Sortiment budeme průběžně doplňovat a upravovat,“ dodal.

  • Facebook
  • Twitter