Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Lůžková oddělení nemocnic na Vysočině se uzavřela pro návštěvy

/
/
/
1012 ZobrazeníOd pondělí 9. března uzavřely nemocnice na Vysočině všechna lůžková oddělení. Jedná se o preventivní opatření, které vedení Kraje Vysočina současně doporučilo i krajským pobytovým sociálním zařízením.

„Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek svolal na pondělní odpoledne jednání Bezpečností rady Kraje Vysočina rozšířené o ředitele krajských nemocnic a dalších hostů. Omezení návštěv v rizikových organizacích je doporučeno na neurčito. Od úterního rána bude nahrazeno mimořádným opatřením stejného charakteru Ministerstva zdravotnictví ČR,“ uvedla Jitka Svatošová, tisková mluvčí Krajského úřadu Kraje Vysočina.

Podle jejích slov je na základě pokynu Ministerstva zdravotnictví Zdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina a krajské nemocnice zapojeny do odebírání vzorků pro testy na koronavirus. „Záchranka vyčlenila speciální sanitku, která už od pátku slouží pro transport odebraných vzorků od pacientů, u nichž specialisté Krajské hygienické stanice kraje Vysočina identifikovali potenciální riziko nákazy novým virem. Sanitka od pátku minulého týdne do dnešního poledne vyjela z jihlavské základny už desetkrát. O vyslání odběrové sanity přímo do domácnosti rozhodne vždy epidemiolog Krajské hygienické stanice. Služba je k dispozici přes den mezi 7.00 a 19.00, včetně víkendů,“ dodala Jitka Svatošová, tisková mluvčí Krajského úřadu Kraje Vysočina.

Bezpečnostní rada Kraje Vysočina řešila v pondělí odpoledne také otázku stanovení centrálních míst pro naskladnění většího množství ochranných pomůcek pro krajské nemocnice a záchranku tak, aby byly v čase kdykoli přístupné. „Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek apeloval na osobní zodpovědnost spoluobčanů, kteří se pohybovali v rizikových oblastech, aby důsledně dodržovali nařízenou karanténu a nepodceňovali závažnost situace.
Bezpečnostní rada Kraje Vysočina uložila praktickým lékařům a lékařům pro děti a dorost, aby sdíleli informace o nařízené karanténě s Krajskou hygienickou stanici kraje Vysočina. Cílem je soustředit maximum informací na jednom místě. Bezpečnostní rada Kraje Vysočina popř. její dílčí část – koordinační skupina bude zasedat pravidelně v týdenních intervalech, v případě nutnosti jí hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek svolá v mimořádném termínu,“ uzavřela tisková mluvčí.

  • Facebook
  • Twitter