Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Letečtí fotografové přiblíží centrum Vysočiny z nebe

/
/
/
498 ZobrazeníNová kniha Jihlava a okolí z nebe mapuje krajské město Vysočiny a region okolo něho z ptačí perspektivy a pohledem leteckých fotografů. Připravuje ji k vydání CBS Nakladatelství.

„Každá česká obec si zaslouží mít svoji leteckou fotografii vydanou knižně. To je krédo naší práce na edici Česko z nebe. Nejprve jsme začali knihami o velkých regionech jako Brněnsko či Zlínsko a z letadla jsme zachytili všechny jejich zajímavosti. Nevešly se nám tam ale všechny obce z regionu a každá z nich nabízí kompozice, které z letadla vypadají úchvatně. A proto jsme se v druhém kole rozhodli jít hlouběji a přiblížit Českou republiku z nebe po menších územních celcích, kterými jsou obce s rozšířenou působností. V těchto nových knihách si tak každý obyvatel regionu najde i tu svoji vesničku,“ přibližuje vizi celé edice pilot, fotograf a nakladatel Milan Paprčka.


Jihlava a okolí je krásný a rozmanitý kraj, který má hodně, co nabídnout. ,,Jedná se o nádhernou oblast, která je uprostřed naší republiky. Dominantou, kromě úchvatné přírody je kouzelné podzemí Jihlavy, které se řadí mezi druhé největší v České republice. Pro milovníky historie bych rád zmínil dřívější těžbu stříbra. Pozůstatky této činnosti jsou ale patrné dodnes, díky čemuž je možné obdivovat stará důlní díla, kolem kterých vás provede naučná stezka. Děti i dospělí zase hojně navštěvují jihlavskou zoo. Milovníkům turistiky zpříjemní toulky krajinou například zřícenina hradu Rokštejn, zámek Brtnice nebo cyklostezka kolem řeky Jihlavy anebo vrch Čeřínek. Nerad bych ale opomněl návštěvu krásných obcí jako jsou třeba Bítovčice, Čížov anebo Dlouhá Brtnice,“ přibližuje region Petr Hájek z CBS Nakladatelství, který sbírá informace a podklady pro přípravu této knihy. ,,To vše je jen malá ochutnávka tohoto regionu lehce dostupného z kterékoliv části České republiky. Tak neváhejte a přijďte se podívat a aktivně si odpočinout. Pokud víte o něčem, co v tomto regionu nemusí být kolik známé, ale z leteckého pohledu pro přípravu této knihy zajímavé, podělte se s námi. Každý originální tip uvítáme,“ doplňuje Petr Hájek.

  • Facebook
  • Twitter