Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Legiovlak ve Světlé nad Sázavou

/
/
/
844 ZobrazeníPři příležitosti stého výročí boje československých legií za samostatný stát zahájila v roce 2015 svou několikaletou pouť po České republice unikátní pojízdná expozice, tzv. Legiovlak, zastaví se také na Vysočině.

Legiovlak představuje repliku legionářského vlaku z období let 1918-1920, kdy na Transsibiřské magistrále v Rusku probíhaly válečné operace čs. legií. Celá souprava čtrnácti zrekonstruovaných vagonů čs. legionářů připomíná slavné období našich předků a jejich anabázi napříč Ruskem, a napomáhat tak k zachování kulturního dědictví utvářením hrdosti k vojenským a státoprávním tradicím. Na prohlídku Legiovlaku si Vás a Vaše žáky dovoluji pozvat.

Zájemci se mohou s Legiovlakem setkat ve Světlé nad Sázavou od 5. do 10. listopadu denně od 8.00 do 16.00, o víkendech od 9.00 do 16.00.

Vstup na expozici je zdarma.

Legiovlak, archiv pořadatelů

Legiovlak lze navštívit i mimo komentovanou prohlídku bez průvodce. Vagóny jsou otevřené a volně přístupné, uvnitř jsou navíc panely s texty a fotografiemi.

Pro více informací můžete navštívit webové stránky www.legiovlak.cz.

Legiovlak, archiv pořadatelů
  • Facebook
  • Twitter