Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Lávová pole, písečné pouště, sopky i vodopády v dukovanské elektrárně

/
/
/
672 ZobrazeníDrsnou i panenskou přírodu ostrova uprostřed Atlantiku je od pondělí 9. prosince možné vidět ve vstupní hale dukovanské elektrárny. Autor fotografií z Islandu, cestovatel Jan Sucharda, si připravil kromě výstavy také povídání o téměř zapomenutých koutech ostrova, kam noha turisty běžně nevkročí.

„Výstava představuje ostrov uprostřed severního Atlantiku v jeho barevné a tvarové rozmanitosti, zcela nepodobné krajinám, na něž jsme zvyklí z kontinentální Evropy,“ říká k výstavě jeho autor Jan Sucharda. „Výstavu doplňuje přednáška, kterou jsem nazval Islandská „nej“, a při které nahlédneme nejen do známých a turisty hodně navštěvovaných míst, ale také do koutů, kam lidská noha nevstupuje příliš často, dodává Jan Sucharda.
Jan Sucharda, autor fotografií a přednášející navštěvuje Island pravidelně od roku 2001, v posledních letech i několikrát ročně. Po islandských cestách – necestách najel více než sto tisíc kilometrů. Vydal celkem osm knih o Islandu, tři fotografické publikace, čtyři průvodce a jednu s povídkami z Islandu.

Jan Sucharda

Beseda a listování v jeho poslední vydané knize s názvem Setkání – povídky z Islandu se uskuteční v kinosále Infocentra Jaderné elektrárny Dukovany v 16. ledna 2020 od 15.00. Výstava bude v Dukovanech instalovaná do 24. ledna 2020.

Vstupní hala elektrárny je místem konání důležitých bezpečnostních procedur, ale také prostorem pro pořádání výstav. Svá díla zde prezentují fotografové z regionu i z celé republiky. Za posledních několik let se zde vystřídaly desítky známých i méně známých autorů fotografií, ale i básnických textů, které fotografie doplňují.

Více na www.jas-hrotovice.com a www.jansucharda.cz.

  • Facebook
  • Twitter