Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Kučera: V Prostějově nemusíme, ale chceme zvítězit

/
/
/
554 ZobrazeníNa podzim šlo o jeden z nejtěžších zápasů, které fotbalisté FC Vysočina Jihlava sehráli. Na svém stadionu se proti velmi dobře hrajícímu Prostějovu trápili a nakonec vydřeli vítězství v páté minutě nastavení. Důležitá jarní odveta těchto soupeřů proběhne ve středu 8. května od 17.00 v Prostějově.

Prostějov byl tradičním účastníkem druhé ligy v letech 1995 až 2003, kdy také proběhlo šest vzájemných duelů proti FC Vysočina Jihlava, které měly většinou náboj boje o záchranu. V roce 2003 hanácký celek sestoupil a trvalo mu dlouhých 13 let, než se do druhé nejvyšší soutěže dokázal vrátit. Jenže zisk pouhých 12 bodů v celém ročníku 2016/17 na záchranu rozhodně stačit nemohl. Prostějov se však dokázal vzchopit, za pouhý rok byl s velmi zkušeným kádrem zpět a v současném ročníku druhé ligy hraje velmi důstojnou úlohu. Po 26 odehraných kolech mu náleží 11. příčka se ziskem příjemných 30 bodů a s pohodlným devítibodovým náskokem na sestupové příčky.

Tým kolem zkušených Poláka, Schustera, Vošahlíka a Kroupy přezimoval s osmnácti body. Vstup do jara mu však nevyšel, když zaznamenal čtyři prohry v řadě. Velmi dlouhou prostějovskou sérii bez vítězství, která se táhla od 15. září utnulo až dubnové utkání proti Znojmu, v němž si Machalův tým užil demontáž Znojma v poměru 5:1. Důležité bodové zisky na konto hanáckého celku přibyly i během posledních pěti druholigových utkání. Prostějov doma porazil Sokolov a Táborsko, navíc přivezl velmi cenný tříbodový zisk z Vítkovic.

Vysočina je na jaře stoprocentní na svém stadiónu, ovšem venku si připsala několik nepříjemných zaváhání. V živé paměti je zejména blamáž na půdě Chrudimi. Dosud jediný jarní tříbodový import Vysočina zažila ve velmi těžkém zápase v Hradci Králové. I z pohledu na aktuální ligovou tabulku je jasné, jak cenný by pro Jihlavu byl případný tříbodový zisk na prostějovském stadiónu. Cesta ke středečnímu vítězství však bude velmi náročná, o čemž ví své jihlavský kouč Radim Kučera: „Prostějov v pátek trochu překvapil vítězstvím na půdě Vítkovic, čímž se v rámci záchranářských bojů čtyři kola před koncem dostal do slušné pozice a relativního klidu. Moc dobře víme, že v Jihlavě na podzim podal výborný výkon a o remízu přišel v nastaveném čase. Disponuje zkušenými i talentovanými fotbalisty. Naši výhodou by snad mohlo být, že jsme povzbuzeni výhrou proti Žižkovu a nejsme nyní pod vyloženým tlakem. V Prostějově nemusíme, ale chceme zvítězit. Věřím, že máme kvalitní tým, který je tříbodového zisku schopen.“

  • Facebook
  • Twitter