Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Kroky pro demokracii v sobotu také na Vysočině

/
/
/
1038 ZobrazeníNa deseti místech Vysočiny se sejdou v sobotu 28. září lidé, aby se zúčastnili v Den české státnosti společně s lidmi dalších více než 135 obcí po celé republice společných procházek, pochodů, výšlapů na kopec, běhů či výlety pro demokracii.

Podle pořadatelů je smyslem akce umět společně být, mluvit a ujít kus cesty. Je předpoklad k tomu, aby se česká společnost mohla posunout dál. Je to první krok k řešení každého problému. Akce je podle slov pořadatelů příležitostí lépe se seznámit s lidmi, kterým na živé občanské společnosti a zdravé demokracii záleží.

Z Bechyňova náměstí v Přibyslavi vyrazí už v 9.30 zájemci od sochy sv. Václava na výšlap k lípě svobody na návrší mezi osadou Dvorek a Uhry.

Svobodná procházka, aneb kroky pro demokracii začíná na Ústředním hřbitově v Jihlavě v 9.30. Pořadatelé připravili procházku po památných místech Jihlavy, která jsou propojena osudy lidí bojujících za svobodu a demokracii. Přechod k památníku obětí politických procesů, k soše TGM a Kostelu Matky Boží, kde je socha sv. Václava od J. Šlezingera. U jednotlivých zastávek jsou připravena vystoupení a komentáře k historickým událostem.

V Horním Městě 16 v Brtnici startuje v sobotu v 11.00 výstup z krypty na vrchol věže zámeckého kostela bl. Juliány – s přepisováním citátů o demokracii, s vínem domácím chlebem.

Od 14.00 se koná turnaj v nohejbale na hřišti v Dobré Vodě u Pacova. V 17.30 je sraz u místní školy, odtud vyrazí účastníci na Jalový vrch. V 18.00 dorazí průvod na Jalový vrch, kde bude setkání u kamene. Ve 20.00 vystoupí hudebník Vít Žižka v místní škole.

Před cukrárnou U Tří Hvězd ve Žďáře nad Sázavou se uskuteční od 15.15 setkání účastníků pochodu, který vyrazí kolem rybníka Konvent ke kostelu na Zelené hoře, kde všechny přivítá katolický kněz Vladimír Záleský z farnosti Nanebevzetí Panny Marie. Kdo bude chtít, může zůstat na mši v 16.30, která bude sloužena za politické představitele a budoucí směřování naší země.

Z městského hřbitova v Pelhřimově vyjdou v sobotu v 16.00 zájemci na výšlap na poutní místo Křemešník, kde vystoupí na rozhlednu Pípalka a osvítí ji baterkami.

„Zásluhy sv. Václava o český stát jistě ještě neskončily! Půjdeme přiložit špejli k dílu a vyrobíme mu blanické rytíře, v jejichž čele může přijet naší zemi na pomoc. Už je pomalu načase,“ vyzývají pořadatelé v Třebíči, kde se sejdou účastníci akce v 15.30 u sochy Cyrila a Metoděje na Karlově náměstí. Po dokončení blanického betléma se přesunou vlakem do Studence. V nádražní restauraci bude časoprostor na kus řeči. Přezůvky bez sebe.

V bufetu na nádraží ve Studenci u Třebíče se v 17.00 sjedou lidé od Třebíče i od Brna. Na prostranství před soukromým nádražním bufetem zazní několik krátkých proslovů k současné politické situaci. Zazní hudba Karla Kryla a Marty Kubišové, na závěr se zazpívá česká hymna. Pak bude volná zábava, pití piva, sdílení názorů.

V Moravských Budějovicích se lidé po 17.00 projdou po náměstí Míru,

Setkání u morového sloupu s pochodem z náměstí Zachariáše z Hradce v Telči začíná v 17.00, účastníci vyrazí přes zámecký park zpět na náměstí, se zastavením u stromu republiky. Úvodem zazní několik příspěvků reflektujících aktuální situaci, na závěr symbolicky zapálíme svíčky u morového sloupu. Předpokládané ukončení v 18.00.

  • Facebook
  • Twitter