Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Kriminalisté z Vysočiny pátrají po totožnosti muže

/
/
/
963 ZobrazeníKriminalisté z Vysočiny se obracejí na veřejnost se žádostí o pomoc při pátrání po totožnosti muže, jehož tělo bylo nalezeno 15. října loňského roku na Havlíčkobrodsku. Případ kriminalisté prověřují jako podezření z trestného činu vraždy.

Nález těla nahlásil tehdy muž, který se v oblasti pohyboval s detektorem kovů a objevil v lesním remízku nedaleko Habrů na Havlíčkobrodsku, v katastrální území Frýdnavy, v místech zvaných Rybníček mělký hrob, ve kterém bylo tělo muže uloženo. „Z výsledků soudní pitvy jsme zjistili, že muž zemřel násilnou smrtí, na které se podílela další osoba,“ uvedla Dana Čírtková, tisková mluvčí krajských policistů na Vysočině.

Muž byl podle informací policistů oblečený do modrého trička s krátkým rukávem a na vnitřní straně byl štítek s nápisem Basic Line; Casual Wear.
„Jedná o osobu kavkazoidního typu ve stáří 34-45 let (pravděpodobněji ale 35-40 let). Byl vysoký 181-185 centimetrů, měl černohnědé vlasy v délce 30 centimetrů a měl kratší vousy v oblasti brady a na lících. Doba úmrtí byla stanovena na 15 let a méně od nálezu těla. Podle entomologického materiálu bylo možné stanovit pouze minimální dobu zakopání těla na čtyři až šest let. Muž měl velmi dobře udržovaný a nákladně ošetřovaný chrup,“ doplnila Dana Čírtková.

Faciální rekonstrukcí obličeje se podařilo policistům vytvořit jeho přibližnou podobu. „Je ale zapotřebí vzít v úvahu, že jednotlivé detaily, barva očí, vlasů a pokožky se mohou od skutečné podoby jedince lišit. To platí zejména pro šířku a profil nosu, který nemohl rekonstruován s větší přesností z důvodu odlomených kostěných struktur nosu.

Kriminalisté se obracejí na veřejnost se žádostí o spolupráci – pokud by někdo disponoval informacemi, které by mohly vést ke zjištění totožnosti nalezeného muže, může se obrátit na linku tísňového volání 158. Případné poznatky lze také zcela anonymně zaslat přímo na adresu: krpj.patrani@pcr.cz,“ uzavřela tisková mluvčí.

  • Facebook
  • Twitter