Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Krajský přebor Vysočiny v online bleskovém šachu 2020

/
/
/
951 ZobrazeníSoučasná situace, zaviněná koronavirusem a nařízením vlády ČR, neumožňuje pořádat i sportovní akce, turnaje, mistrovská utkání. Tuto nepříjemnou situaci mají možnost řešit šachisté prostřednictvím internetu, pořádat turnaje, přebory i mistrovství světa.

Této možnosti využili i šachisté Vysočiny, uspořádat Krajský přebor v bleskovém a rapid šachu online. Organizací se ujal předseda STK KŠS Vysočina Josef Kratochvíl, účast byla nabídnuta prostřednictvím šachových oddílů a webových stránek, všem šachistům registrovaným u KŠS Vysočina.
Prvním z turnajů, se v pátek 17. dubna uskutečnil Bleskový přebor, zúčastnilo se ho 30 hráčů z devíti ŠO/ŠK KŠSV, všech věkových kategorií. Bleskové tempo 3 minuty + 2s/tah na partii pro každého hráče, švýcarský systém na 11. kol. Urputné boje do poslední partie, hladký, bezproblémový průběh, vše podle představ organizátora, turnaj se uskutečnil na webu www.chess.com.

O vítězství v prvním online Krajského přeboru Vysočiny v bleskovém šachu se podělili hráči prvoligového oddílu Gordic Jihlava. První místo a titul Krajského přeborníka po zásluze patří Davidu Brychtovi, který z jedenácti partií vybojoval deset bodů, druhý Josef Kratochvíl (úvodní foto) osm bodů a třetí Viktor Žigo osm bodů – horší pomocné hodnocení.
Všichni tři obdrží šachové knihy, vítěz má navíc start zdarma na online MČR v bleskovém šachu. Nejlepší žena Eva Kulovaná ze ŠK Gordic Jihlava se umístila v celkovém pořadí na sedmém místě.

V pondělí 20. dubna se od 18.00 uskuteční Krajský přebor Vysočiny online v rapid šachu 2020. Zájemci, registovaní hráči KŠSV, bez rozdílu věku, mají možnost využít této příležitosti a do přeboru se přihlásit na serveru chess.com nejpozději do 17.55 v uvedený den. Důležité pro účast, každý hráč musí mít účet na www.chess.com a pak se přihlásit být členem skupiny/týmu KŠS Vysočina, přebor bude probíhat v této skupině/týmu, při žádosti do skupiny napište své jméno a oddíl. Bude se hrát tempem 10 minut + 3s/tah, švýcarským systémem na sedm kol.

  • Facebook
  • Twitter