Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Krajský přebor družstev mládeže v šachu ve Žďáře nad Sázavou

/
/
/
675 ZobrazeníO víkendu 12. a 13. května se v prostorách sokolovny ve Žďáře nad Sázavou uskutečnil Krajský přebor družstev mládeže 2017/2018. Pořadatel TJ Žďár nad Sázavou, z. s., poskytl hráčům i členům doprovodu komfortní zázemí pro hru i analýzu sehraných partií po celou dobu turnaje.


První den se v základní skupině pět týmů z Vysočiny utkala družstva tempem Rapid systémem každý s každým. Suverénním stylem získalo družstvo Světlé nad Sázavou B za čtyři vítězství (se skóre 20,5 bodu) celkem dvanáct zápasových bodů, první místo a jasný postup do nedělního finále.

Stříbrný tým Gambitu Jihlava

O druhé místo byl v závěrečném kole urputný boj mezi týmy Jihlavy, Pelhřimova a domácího Žďáru. Všechna tři družstva získala po šesti zápasových bodech a rozhodlo tedy skóre. To mělo nejvyšší družstvo Gambit Jihlava (13 bodů) a získalo tak druhé místo a postup do finále. Třetí místo slavil a bronzové medaile obdržel tým TJ Spartak Pelhřimov (12 bodů). Nepopulární čtvrté místo zbylo na domácí družstvo TJ Žďár nad Sázavou (11 bodů).

Bronzový tým TJ Spartak Pelhřimov

 

 

Sympatický výkon hodně mladého družstva TJ Náměšť nad Oslavou (bez zápasového vítězství, 3,5 bodu) stačilo jen na páté místo.

Finálová neděle proběhla ve znamení herní převahy hráčů ze Světlé. Oba zápasy hrané tempem pro vážné partie vyhrálo družstvo ŠK Světlá nad Sázavou B nad Gambitem Jihlava 5:1. Pro Gambit Jihlava to znamená 2. místo a stříbrné medaile. Vítěz Krajského přeboru ŠK Světlá nad Sázavou postupuje do 1. ligy mládeže 2018/2019.

Výsledky základní skupiny.

Výsledky finále.

  • Facebook
  • Twitter