Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :
img

Krajiny Josefa Jambora v Galerii výtvarného umění v Havlíčkově Brodě

/
/
/
236 ZobrazeníAž do konce února příštího roku si mohou milovníci výtvarného umění prohlédnout v havlíčkobrodské galerii expozici nazvanou Krajiny Josefa Jambora. Výstava připomíná výběr z tvorby malíře Josefa Jambora (1887 Pohledec u Nového Města na Moravě – 1964 Tišnov), který své krajinné náměty čerpal převážně z rodné Českomoravské vrchoviny.

Návštěvníci najdou v expozici soubor obrazů, kreseb a grafických listů z veřejných a privátních sbírek v celé jeho námětové šíři. Cílem výstavy je postihnout proměny stylu malířovy tvorby od raných secesních kreseb a akvarelů z Nového Města na Moravě a městských scenérií Brna, které vznikly během Jamborových studií zeměměřičství na brněnské technice, k impresionistickým „slavíčkovským“ krajinným námětům a sociálně laděným kresbám a grafikám z autorova pražského období, až po „mařákovský“ cyklus kreseb lesních interiérů kolem v okolí řeky Svitavy, vzniklý během malířova léčebného pobytu v Babicích u Brna na sklonku jeho života.

  • Facebook
  • Twitter